3 grudnia 2022 (sobota)
godz. 20:00
bilety:
70 zł w przedsprzedaży (do 29 listopada) przez formularz https://forms.gle/znSen8SqRnYng4pXA
80 zł na miejscu w dniu koncertu do kupienia na wejściu
120 zł cena za dwa koncerty festiwalowe w przedsprzedaży

KONCERT MORIBAYA & AROUND THE RHYTHM ALL STARS


Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1080830789248767

Zapraszamy na sobotni koncert w ramach Around The Rhythm Festival, podczas którego przeniesiemy się do pięknego i bogatego świata tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej.
Na jednej scenie obok zespołu Moribaya wystąpią gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu: Cheikh Fall (Senegal), Cyril Oulane (Burkina Faso), Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej), Aminata Toure (Gwinea), Bangaly Bangoura (Gwinea). Artyści swoją porywającą wirtuozerską grą i wysokim poziomem energii sprawią, że publiczność jeszcze długo będzie ich wspominać.
Zapowiada się wspaniała uczta dla fanów muzyki świata, podróż do afrykańskich źródeł rytmu, feeria tańca, barw i słonecznej energii w wydaniu mistrzów o międzynarodowej renomie.

MORIBAYA
Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.
Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.
Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. O charakterystycznym brzmieniu zespołu stanowi oryginalne, tradycyjne instrumentarium takie jak, afrykańskie bębny djembe i dundun, kora – afrykańska harfa, balafony, talking drum  i inne, które zespół przywozi z licznych podróży do regionu Afryki Zachodniej.
W 2021 roku zespół otrzymał trzecią nagrodę na międzynarodowym konkursie Mikołajki Folkowe.
Skład zespołu: Anika Kamińska, Noums Dembele, Paul Grocott, Margarita Udovichenko, Karol Kot.
Grupa wydała 2 płyty oraz single:
Kelen http://hyperurl.co/KelenMoribaya
Fila https://ffm.to/moribayafila
www.moribaya.pl
FB: https://www.facebook.com/Moribayadrums
Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCvCSqsXZDac7B24PV0qk_PQ
Spotify: https://open.spotify.com/artist/7vq3KWdEBnjOsvkdz1s5DF?si=XRYNAYS3RZa4mvWJeCl0DA

O festiwalu:
Zapraszamy serdecznie na 8. edycję Around The Rhythm Festival – festiwalu muzyki i tańców afrykańskich. To unikatowe wydarzenie już od wielu przybliża polskiej publiczności tradycyjną muzykę i kulturę zachodnioafrykańską. W programie festiwalu koncerty, warsztaty, wystawa oraz jam session.

Festiwal zainauguruje w piątek koncert senegalsko-włoskiego zespołu KORA BEAT, jednego z najwybitniejszych projektów etno jazzowych powstałych w ostatnich latach we Włoszech. W sobotni wieczór zapraszamy na niezwykły koncert, a raczej spektakl muzyki i tańca afrykańskiego w wykonaniu warszawskiego, multikulturowego zespołu MORIBAYA oraz festiwalowych gości – wybitnych mistrzów gry na bębnach i tańca. Na scenie Centrum Promocji Kultury wystąpią wszyscy artyści zaproszeni do poprowadzenie warsztatów.

Festiwal Around The Rhythm to również bardzo bogaty program warsztatów.  Uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział w warsztatach gry na bębnach djembe i dundun oraz w warsztatach tradycyjnego tańca zachodnioafrykańskiego z akompaniamentem muzyki na żywo w wykonaniu znakomitych muzyków afrykańskich. Warsztaty poprowadzą zaproszeni goście afrykańscy – jedni z czołowych artystów w swoich dziedzinach: Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej),  Bangaly Bangoura (Gwinea), Cheikh Fall (Senegal), Cyril Oulane (Burkina Faso), Aminata Toure (Gwinea). Wśród instruktorów nie zabraknie również czołowych nazwisk polskiej sceny bębniarskiej i tanecznej Paul Grocott, Kuba Lichwa, Violetta Wojciechowska i Anika Kamińska. Bogaty program warsztatowy festiwalu przyciąga miłośników afrykańskiej sztuki perkusyjnej z całej Polski i z zagranicy.

We foyer CePeKu przez cały weekend festiwalu będzie można obejrzeć wystawę fotografii Pawła Paradowskiego o tematyce zachodnioafrykańskiej.

Termin 02-04/12/2022
Wszystkie wydarzenia festiwalu odbędą się w Centrum Promocji Kultury na Podskarbińskiej 2 w Warszawie.

FANPAGE festiwalu: https://www.facebook.com/atr.fest

Festiwal organizuje grupa nieformalna we współpracy z Centrum Promocji kultury Praga – Południe przy ul. Podskarbińskiej 2

ARTYŚCI:
Zespół KORABEAT (Senegal-Włochy), Zespół Moribaya (Polska, Burkina Faso, Australia, Ukraina) oraz Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej),  Bangaly Bangoura (Gwinea), Cheikh Fall (Senegal), Cyril Oulane (Burkina Faso), Aminata Toure (Gwinea), Paul Grocott, Kuba Lichwa, Violetta Wojciechowska i Anika Kamińska.

Koncert MORIBAYA & AROUND THE RHYTHM ALL STARS /// Around The Rhythm Festival