4 grudnia 2021 (sobota)
godz. 19:00
bilety: 15 zł
dostępne w CePeK od 22 listopada lub poprzez kontakt mailowy sylwia@cpk.art.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert zespołu Oranżada oraz projekcja filmu „Brzdąc”.

Oranżada – zespół powstał w 2002 roku w Otwocku. Muzyka Oranżady zawsze oscylowała i nadal oscyluje w okolicach muzyki alternatywnej, jazzowej i awangardowej niezależnie od tego czy środkiem wyrazu są około rockowe, kraut rockowe, folkowe, czy też popowe motywy. Aktualnie poza trzema podstawowymi instrumentami zespół wykorzystuje także syntezatory, flety, konga i trąbki.
Dotychczas Oranżada zagrała około 500 koncertów w Polsce i zagranicą. Występowała m. in. na takich imprezach jak Festiwal Literacki w Bratysławie, Open’er Music Festival, Nowe Brzmienia w Lublinie 2021. Zespół ma na swoim koncie 5 płyt długogrających a także nagrania telewizyjne i radiowe m.in nagranie na żywo muzyki do filmu Charlie Chaplina „The Cure” zrealizowane w dla TVP Kultura czy koncerty na żywo w stacjach radiowych.
Grupa ma w swoim programie występ z muzyką przygotowaną do niemego filmu Brzdąc w reżyserii Charlesa Chaplina. Premiera wydarzenia odbyła się na Festiwalu Teatralnym w Bremen w 2009 i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Film „Brzdąc”
Film pozornie oparty jest na slapstickowych gagach, które spina jednak klamra melodramatu. Fabuła jest prosta. Uboga dziewczyna podrzuca niechciane dziecko fajtłapowatemu szklarzowi. Ów mniej lub bardziej zręcznie próbuje odnaleźć się w roli ojca, czy może raczej kolegi malca. Po latach opieka społeczna postanawia odebrać brzdąca przypadkowemu opiekunowi, szczęśliwie pojawia się „wyrodna” matka, teraz już bogata dama, która niesie pomoc.
BRZDĄC (The Kid)
Kategoria: Komedie
Rok produkcji: 1921
Reżyseria: Charles Chaplin Obsada: Charles Chaplin, Edna Purviance, Henry Bergman.
Kraj: USA Czas trwania: 50 min.
Źródło : http://www.filmweb.pl/film/Brzdąc

Film promocyjny:

Koncert „Oranżada” / Film „Brzdąc”