18 maja 2024 (sobota)
w godz. 19:00 – 24:00
wstęp wolny


NOC MUZEÓW w CePeKu

W programie:

WYSTAWY
19.00 – Wernisaż wystawy „OBLICZA” malarstwa Kamila Sobieckiego (Galeria, I piętro)

Kamil Sobiecki:
Absolwent wydziału grafiki ASP w Warszawie. W swoich pracach łączy techniki rysunkowe, malarstwo, druk cyfrowy oraz proste techniki graficzne takie jak monotypia, dekalkomania, frottage. Głównym tematem jego twórczości jest człowiek, jego przestrzeń emocjonalna, cielesność oraz organiczny dynamizm wyrażone przez nakładane na siebie, przenikające się formy ciał ludzkich, poddane deformacji, symbolicznemu uproszczeniu. Częstym kontrastem dla tych dynamicznych przedstawień jest geometria symbolizująca pewnego rodzaju twardość, statyczność sztucznego świata domów, ulic, miast świata w którym żyjemy.
Do największych inspiracji artysty należą twórczość Teresy Pągowskiej i Francisa Bacona z ich zamiłowaniem do przedmiotowej deformacji na granicy abstrakcji. Graficzna twórczość Marii Jaremy z jej misternymi, wręcz plakatowymi kompozycjami różnorodnych malarskich i graficznych materii oraz kubizm z jego skonstruowanymi, stabilnymi wizjami będącej w ciągłym ruchu, wymykającej się poznaniu dynamicznej rzeczywistości.
Kurator wystawy: Marcin Kokoszko


Wystawa pt.: „Hello Waterhouse” (sala klubowa, poziom -1).

Wystawa prac uczestników zajęć z Magazynu Sztuk pracowni Ośrodka Kultury Ochoty.
Inspiracją do stworzenia prac była twórczość Johna Williama Waterhouse’a, malarza brytyjskiego, przedstawiciela neoklasycyzmu. Artysta ten znany jest głównie z portretów kobiecych, które przedstawiają postaci mityczne lub literackie.
Nasi uczniowie mieli za zadanie nie tylko skopiować fragmenty obrazów mistrza ale również swobodnie zinterpretować, używając różnorodnych technik i środków wyrazów artystycznych. Na wystawie będą zaprezentowane zarówno prace realistyczne jak i abstrakcyjne, które jedynie rejestrują emocje powstałe podczas analizowania pierwotnego dzieła.

21.00 – ASIA NAWOJSKA  – koncert (sala widowiskowa)
Asia Nawojska
– W 2018 roku wystartowała z debiutancką, autorską EP „Kwiaty do domu” Wtedy zaczął się jej romans z instrumentami smyczkowymi towarzyszącymi jej do tej pory podczas koncertów. W piosenkach zręcznie splatając liryczną subtelność z żywiołowością snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i rzeczach nieuchwytnych . Od dłuższego czasu współpracuje w różnymi producentami, m.in duetem SARAPATA, wydaje single solowe i w duetach m.in z Misią Furtak czy Jackiem Sienkiewiczem. Pojawiała się na line-upach SLOT Art Festiwalu, Next Fest, Juwenaliach Krakowskich, Festiwalu Kmina is Real, Lato na Fortach, Kraków Culture Summer, supportowała na trasach Mikromusic oraz Kwiat Jabłoni.

SKŁAD ZESPOŁU:
Asia Nawojska – wokal, piano, ukulele
Magda Nawojska – skrzypce, wokal
Klaudia Borowiec – wiolonczela, wokal

NOC MUZEÓW W CePeKu