11 czerwca 2024 (wtorek)
godz. 18.30
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona


W czerwcu gośćmi spotkania z cyklu Okiem Fotografa będzie para z Radzynia Podlaskiego: Grażyna i Darek Hankiewicz, którzy zaprezentują nam swoje fotografię i serię diaporam czyli profesjonalnych, udźwiękowionych pokazów, którym zadaniem jest zaprezentowanie multimedialnej historii. Goście zaproszą nas na „podróże małe i duże” w rejony dobrze i mniej znane. Zobaczymy, w nieoczywisty sposób ukazany, Kazimierz Dolny, prawosławną Polskę wschodnią, Rumunię, Białoruś(!), a także Danię, Londyn, Wenecję i Toskanię. Zawadzimy również o Kazachstan i Islandię. A skończymy wizytą u Elimelecha w Leżajsku.
Miejmy nadzieję, że czas nam na to wszystko pozwoli!

Porozmawiamy o tych wszystkich miejscach, o uwiecznionych ludziach, wydarzeniach i oczywiście o samym fotografowaniu, ale też o grupie twórczej Motycz i Radzyńskim Klubie Fotograficznym KLATKA oraz aktywności Darka w środowisku fotografujących.
Oboje mają na swym koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, a także publikacje w wydawnictwach albumowych, kalendarzach, folderach i innych ogólnopolskich periodykach.

Grażyna Hankiewicz
urodzona w Dęblinie emerytowana nauczycielka plastyki. Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
Ulubione tematy fotograficzne to przyroda i człowiek. Ma też liczącą grubo ponad kilkaset zdjęć kolekcję wiejskich kapliczek. Obecnie uprawia głównie fotografię społeczną, choć nie stroni od fotografii reporterskiej.

Dariusz Hankiewicz
Od 1984 r. mieszka i pracuje w Radzyniu Podlaskim. Z wykształcenia lekarz, specjalista otolaryngolog i manager ochrony zdrowia. Współzałożyciel Fundacji Ochrony Zespołu Pałacowo-Parkowego w Radzyniu Podlaskim. Organizator krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich i fotograficznych. Dziennikarz współpracujący z czasopismami regionalnymi, krajowymi, ale przede wszystkim fotograf. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Szef Kolegium Redakcyjnego miesięcznika MEDICUS Lubelskiej Izby Lekarskiej i prowadzący, założyciel oraz pomysłodawca Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „u lekarzy” Lubelskiej izby Lekarskiej. Przewodniczący KK kultury LIL i członek ORL. Członek Ośrodka Kultury i Dziedzictwa Historycznego Naczelnej Rady Lekarskiej.
W fotografii ukochał przyrodę i pejzaż. Ale nie stroni też od architektury i człowieka. Lubi sięgać po warsztat reporterski. Jego cichą pasją jest też lotnictwo. Szczególną estymą fotograficzną darzy miejsca, o których sam mówi, że niedługo ich już po porostu nie będzie.
www.fotogrania.com
www.facebook.com/GTMotycz
www.facebook.com/rkfklatka/

Okiem Fotografa
to cykl spotkań i prelekcji w formie fizycznej lub online odbywających się od kwietnia 2018 roku. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez ponad dwa lata w Internecie. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1484034989212360

Organizator:
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, Warszawa

Patroni i partnerzy:
Artibo Drukarnia fotograficzna online, Sponsor głównej nagrody w konkursie jubileuszowym Okiem Fotografa
https://artibo.com/pl

PTTK – Oddział Warszawski, https://warszawski.pttk.pl/
Fotokursownia Irka Graffa, www.fotokursownia.com

Okiem Fotografa: Grażyna i Darek Hankiewicz