21 maja 2024 (wtorek)
godzina 18:30
wstęp wolny


Okiem Fotografa na Podskarbińskiej. Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus: Namibia

W czasie majowego spotkania Okiem Fotografa powrócimy do Afryki, a dokładnie do Namibii, którą przybliżą nam Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus. To podróżnicy z przeogromnym doświadczeniem i wiedzą, którzy wielokrotnie odwiedzali i wciąż regularnie odwiedzają różne części Afryki, poznali bardzo dokładnie także ten kraj, który nazywają „fotograficznym rajem”.

Prowadzą portal o nim, wydali książkę: „NAMIBIA. Przez pustynię i busz” (w drugim wydaniu: 408 stron, ponad 500 zdjęć, dedykowana mapa, namibijskie atlasy zwierząt, ptaków i roślin) oraz poradnik w formie ebooka „Namibia self-drive”, które są do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl.

Zobaczymy i dowiemy się, jak wygląda dziś Namibia i poszczególne regiony. Kto ją zamieszkuje? Jaka była jej historia i jaki ma wpływ na jej sytuację dziś? Jak przeżyć noc na pustyni? Co warto zobaczyć, gdzie i kiedy? Będzie więc wiele porad praktycznych.

W drugiej części porozmawiamy o fotografowaniu w Afryce i szczególnie w Namibii.

Anna Olej-Kobus
Dziennikarka, fotografka, podróżniczka, pilotka wypraw, prowadzi bloga AfrykAnka.pl, mama Michała i Stasia. Autorka wielu albumów i setek artykułów prasowych. Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik). Wyróżniona Nagrodą Specjalną „Magellan” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne oraz główną „Magellan 2014”. Prowadzi autorskie pokazy podróżnicze na najważniejszych imprezach (Festiwal „Terra”, 3 Żywioły, Kolosy, Wanoga, Travenalia, OSOTT,…) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Zainteresowania: nurkowanie, ekologia i pomoc humanitarna i nauka obcych języków. W fotografii specjalizuje się w portretach i fotografowaniu zwierząt czego efektem jest przewodnik na safari „Zwierzęta Afryki”.

Krzysztof Kobus
Dziennikarz, fotograf, podróżnik, informatyk, tata Michała i Stasia. Od zawsze w turystyce i zawsze z aparatem. Od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów i setek artykułów prasowych. Współpracuje m.in. Polską Organizacją Turystyczną (Kapituła Certyfikatów POT). Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Prowadzi warsztaty fotograficzne. Twórca portalu PlanetaKobusow.pl i TravelNamibia.pl. Wyróżniony Nagrodą Specjalną „Magellan” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne i Nagrodą Główną „Magellan” oraz wyróżnieniami za kolejne publikacje. Tworzy autorskie pokazy multimedialne pokazywane na najważniejszych imprezach (Festiwal „Terra”, 3 Żywioły, Kolosy, Wanoga, Travenalia, OSOTT,…) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Jego pasją są nowe technologie i światło w fotografii, nurkowanie oraz multimedia.  Ma uprawnienia do filmowania z drona i uwielbia to robić.
W fotografii specjalizuje się w krajobrazie, industrialnych klimatach i dokumentowaniu ciekawych ludzi w ciekawych miejscach.

Uwaga! Przewodnik na safari „Zwierzęta Afryki” będzie jedną z nagród w jubileuszowym konkursie fotograficznym Okiem Fotografa!

Strony internetowe gości:
TravelPhoto.pl
TravelNamibia.pl
AfrykAnka.pl

Okiem Fotografa to cykl spotkań i prelekcji w formie fizycznej lub online odbywających się od kwietnia 2018 roku. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez ponad dwa lata w Internecie. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Organizator:
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, Warszawa, www.cpk.art.pl

Patroni i partnerzy:
Artibo Drukarnia fotograficzna online. Sponsor głównej nagrody w konkursie jubileuszowym Okiem Fotografa https://artibo.com/pl
PTTK – Oddział Warszawski https://warszawski.pttk.pl
Fotokursownia Irka Graffa 20 lat szkoleń, plenerów, prelekcji, pokazów itp. www.fotokursownia.com

Okiem Fotografa. Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus: Namibia