W październiku skupimy się na astrofotografii, którą zaprezentuje i przybliży nam Michał Kałużny, który zajmuje się astrofotografią od przeszło 20 lat, od metod najprostszych po te najbardziej zaawansowane.Zobaczymy zdjęcia nocne z różnych kategorii oraz wykonane różnorakim sprzętem. Przegląd zdjęć zaplanowanych oraz tych które są cenne tylko dzięki kosmicznym przypadkom. Wykonanych w Polsce ale też podczas różnych bliższych i dalszych podróży.dowiemy się od czego zacząć, jaki sprzęt będzie potrzebny w zależności od tego co chcemy rejestrować oraz jakie oprogramowanie pomoże nam w osiągnięciu finalnego efektu.
Michał skończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Obecnie zajmuje się fotografią oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto oraz video. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba. Zdjęcia publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.
Strona autorska: http://astrofotografia.pl

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek GraffSpotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku: www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1253461941759656
Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu: www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy: Centrum Promocji Kultury www.cpk.art.pl
Fotokursownia Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. www.fotokursownia.com

Okiem fotografa: Michał Kałużny – tajemnice nocnego nieba