18 stycznia 2022 (wtorek)
godz. 18.30
ON-LINE


Podczas pierwszego tegorocznego spotkania Okiem Fotografa online naszym gościem będzie Maciej Markiewicz – pasjonat fotografii krajobrazowej i przyrodniczej, mieszkający od 2004 roku w Luksemburgu.

Aparat fotograficzny towarzyszy Maćkowi od lat we wszystkich podróżach, wędrówkach i spacerach, zarówno w Luksemburgu, jak i dalej, na dzikszych obszarach zachodniej oraz północnej Europy, np. w Normandii, Szkocji, Norwegii czy na Wyspach Owczych.

W pierwszej części zaprezentuje solidną porcję zdjęć krajobrazowych przede wszystkim z Norwegii i Wysp Owczych, dzieląc się swoim podejściem do fotografii w podróży.
W drugiej zaś skoncentruje się na fotografiach z Luksemburga, przede wszystkim z Parku przyrodniczego i Geoparku Mellerdall (Mullerthal), gdzie się spotkaliśmy i poznaliśmy. Będą to zdjęcia tamtejszego, charakterystycznego krajobrazu pełnego lasów, skał i zamków.
Strony i galerie internetowe autora:
www.facebook.com/MaciejMarkiewiczPhotography
www.instagram.com/photolandscapelu

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1895743097275424

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy:
Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga-Południe www.cpk.art.pl
Fotokursownia Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. www.fotokursownia.com

Patronat:
polska.lu www.polska.lu
Stowarzyszenie polska.lu a.s.b.l. (non profit) działa w Luksemburgu od 2007 roku i prowadzi szeroko zakrojoną działalność informacyjną oraz kulturalną skierowaną do luksemburskiej Polonii, jednocześnie promując polską kulturę wśród innych mieszkańców Wielkiego Księstwa Luksemburga. Prowadzi portal informacyjny i organizuje festiwale, koncerty, spotkania. W swoim dorobku ma kilka edycji Festiwalu Kultury Polskiej, Dnia Teatru Polskiego w Luksemburgu oraz Festiwalu Filmu Środkowoeuropejskiego.
Dwukrotnie było też organizatorem warsztatów fotograficznych poprowadzonych w Luksemburgu przez Irka Graffa, a także wieńczącej je wystawy fotograficznej, w której wziął również i Maciek.

Fotorelacja: http://fotokursownia.com/lu-wystawa

Okiem Fotografa ON-LINE: Maciej Markiewicz