10 maja 2022 (wtorek)
godz. 18:30
wstęp wolny

Okiem Fotografa – Krzysztof Podgórzak: Ptasie historie

W maju naszym gościem na Podskarbińskiej będzie Krzysiek Podgórzak, który od lat fotografuje przyrodę, a jedną z największych jego pasji jest obserwowanie i uwiecznianie ptaków. Regularnie na swym profilu na facebooku prezentuje różne gatunki, opisuje swoje przygody ornitologiczne oraz przybliża nam pierzaste zwyczaje. Tym razem zobaczymy kilkanaście gatunków na dużym ekranie. Nie zabraknie interesujących opowieści i porad dla fotoamatorów.Krzysiek Podgórzak jest aktualnie członkiem zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Tak opowiada o początkach swej pasji:
„Najstarsza moja obserwacja, jaką pamiętam, była w wieku przedszkolnym – miałem około 5 lat. Zakończyła się nocą w stogu siana. W wieku 7 lat dostałem pierwszy aparat ami66 – to była przepustka do paplania się w błocie.
Zamiłowanie do zdjęć i obserwacji ptaków trwa do dziś, rejony obserwacji i fotografii rozszerzyły się na całą Polskę. Przejechałem tysiące kilometrów i oddałem wiele litrów krwi brzęczącym komarom. Szczeniacka radość przy fotografii towarzyszy mi do dziś.
Ptasia eskapada to taka odskocznia od trosk życia codziennego.”
Dla urozmaicenia fotografii przyrodniczej, Krzysiek obserwuje oraz fotografuje też kosmos w pogodne noce, ale i wówczas odnajduje ptaki wśród gwiazdozbiorów, np. Łabędzia, Orła, Mewę.
Autor w internecie: http://fototravelworld.com

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Organizator:
Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga-Południe
ul. Podskarbińska 2
www.cpk.art.pl

Patroni:
Związek Polskich Fotografów Przyrody – stowarzyszenie zrzesza blisko pół tysiąca osób w 13 okręgach.
zpfp.pl

Fotokursownia – szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com

Okiem Fotografa: Ptasie historie