17 stycznia 2023 (wtorek)
godz. 18.30
wstęp wolny


OKIEM FOTOGRAFA – Rafał Wyszyński: Dolina Bugu i Puszcza Biała. W czasie pierwszego spotkania Okiem Fotografa w 2023 roku naszym gościem będzie Rafał Wyszyński, który zaprosi nas w podróż przez dwa światy by ukazać ich unikalne wartości poprzez pryzmat  ich skrzydlatych mieszkańców. Mowa tu o dwóch graniczących ze sobą dwóch obszarach, największym kompleksie leśnym Mazowsza czyli Puszczy Białej oraz o dolinie czwartej z największych rzek w naszym kraju: Bugu. Choć te światy istnieją niespełna godzinę drogi na wschód od Warszawy obejmując tereny zagospodarowane przez człowieka, nietrudno tu wszakże o obszary dzikie, niedostępne i niewiele przekształcone, które stanowią miejsce do życia dla wielu rzadkich, zagrożonych czy wręcz unikalnych w skali Europy gatunków roślin i zwierząt.
Rafał Wyszyński – mieszkając w niewielkim mieście na skraju Puszczy Białej to tam stawiał swoje pierwsze przyrodnicze kroki – wśród lasów, pól i łąk. Zainteresowanie fotografią przyrodniczą pojawiło się u Rafała wraz z lekturą książek Włodzimierza Puchalskiego i braci Kłosowskich, na które może przypadkiem, a może nie, natrafił w miejskiej bibliotece. Od tamtego czasu fotografuje przyrodę, w szczególności ptaki. Stara się robić to tak, by jak najlepiej oddać pierzaste piękno, i niezwykłość. Od 2020 roku należy do Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Strona internetowa: https://mazovianwildlife.com
Galeria w internecie: https://mazovianwildlife.com/portfolio
Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff
Patronat: Związek Polskich Fotografów Przyrody www.zpfp.pl
Partner: Fotokursownia Irka Graffa Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. www.fotokursownia.com. Wstęp wolny.

Okiem Fotografa: Rafał Wyszyński