29 czerwca 2022 (środa)
godz. 19.00
wstęp wolny

PRASKI BLUES. Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych i śpiewanych przez szerokie grono muzyków, hołdujących temu nurtowi i dobrze się w nim czujących.

W czerwcowej odsłonie zagra pabianicki znany i zasłużony dla polskiego bluesa zespół TIPSY DRIVERS.

Zespół istnieje na scenie od 1994 roku.
Muzyka jaką wykonuje, to solidny blues chicago z domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.
Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express w Zakrzewie, Jimy Way Festiwal, Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Zarówno krytycy muzyczni jak i miłośnicy gatunku doceniają pasję i szczerość z jaką gra band. Dowodem tego było między innymi przyznanie w 2001r. w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues” grupie Tipsy Drivers II miejsca w kategorii polski zespół roku.
Zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers – Blues & Chicago Sound”.
Ponadto ich utwory ukazały się na składankach: Antologia Polskiego Bluesa, Skazani na Bluesa oraz płycie Chorzy na Bluesa.
W 2013 r. zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers & Harp Friends 100% Live”. Jest to zapis dwóch koncertów z Łodzi i Pabianic, na których to gościnnie zagrali inni wspaniali muzycy. Harp Friends stworzyli: Jacek Urlik (Pabianice), Tomasz Kiersnowski (Rzeszów), Igor Łojko (Zielona Góra), Dominik Abłamowicz (Warszawa), Łukasz Rumpel (Gliwice). Na płycie dodatkowo wystąpiła sekcja dęta Smoogie Boogie.
Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona.
Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.
Do swoich występów Tipsy Drivers często zapraszają dodatkowych muzyków. Współpracują z sekcją dętą, pianistami i gitarzystami.
W 2014 roku Zespół obchodził swoje 20-lecie.
W tym samym roku Grupa została Ikoną Kultury Pabianic.
Skład zespołu:
Jacek Urlik – harmonica
Kacper Walczak – guitar
Janusz Lesień – bas
Mariusz Kędzierski – drums

Po koncercie zaprosimy muzyków i Państwa na tradycyjny Jam Session.

Koncert i Jam Session poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

XLVII Praski Blues – Tipsy Drivers