27 października 2023 (piątek)
godz. 18.00
BILETY WYPRZEDANE!


„PRASKI BLUES”. Ideą tego cyklu muzycznego jest prezentacja bluesa we wszystkich jego różnorodnych odcieniach i odmianach.

W jubileuszowej, 60. odsłonie wystąpi CHOŁODY BLUES BAND. To formacja harmonijkarza i gitarzysty – Przemka Chołodego. Jednego z najbardziej charakterystycznych muzyków bluesowych w Polsce. Wszystko za sprawą unikalnej techniki gry w unisonach harmonijki z gitarą.

Z zespołem Przemek występował na większości najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Między innymi na: Toruń Blues Meeting, Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Kraśnik Blues Meeting, Gdynia Blues Festiwal.

Jako harmonijkarz Przemek Chołody pojawiał się u boku: Patrycji Markowskiej, Natalii Przybysz, Magdy Piskorczyk, Arka Zawilińskiego. Przez kilka lat koncertował i nagrywał ze Starym Dobrym Małżeństwem.

Chołody jest też muzykiem sesyjnym, zapraszanym do współpracy przez wielu artystów. Pojawił się na płytach: Asi Cieśniewskiej, Joanny Pilarskiej, Arka Zawilińskiego. Miał nawet szczęście nagrywać wraz z Tadeuszem Nalepą muzykę do filmu „Spona”.

Zespół gra w następującym składzie:
Przemek Chołody – gitara, harmonijka, śpiew
Jacek Prokopowicz – Hammond
Filip Jurczyszyn – gitara basowa
Przemek Cioch – perkusja

Po koncercie, tradycyjnie zaprosimy Państwa i muzyków do wspólnego grania, czyli Jam Session.
Koncert i Jam Session poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

LX Praski Blues: CHOŁODY BLUES BAND – BILETY WYPRZEDANE!