23 lutego 2024 (piątek)
godz. 18.00
BILETY WYPRZEDANE!


Najbliższa, 64. odsłona PRASKIEGO BLUESA odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024, o godz. 18.00.
Bilety 20 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL: https://bilety.io/7LDq6 od 1 lutego.

ROBERT LIGHTHOUSE to Delta Blues płynący z Waszyngtonu. W wieku 18 lat Robert przeprowadził się ze Szwecji do Stanów Zjednoczonych. Tam wkrótce zaczął podróżować bluesowym szlakiem między Chicago a Nowym Orleanem. W końcu blues z Delty Mississippi zdominował jego muzyczny styl. Robert był na tyle przekonujący, że szybko zyskał sobie wielkie grono fanów w różnych krajach.

W 1998 roku wydał pierwszą płytę „Drive – Thru Love”, następną w 2007 roku pod tytułem „Deep Down in Mud”.

Jednak koncerty na żywo i kontakt z publicznością, to ulubione zajęcie Roberta. W 2023 roku pojawił się na Ukrainie jako pierwszy bluesowy muzyk z Zachodu, zagrał trasę koncertową w kilku miastach na linii frontu i w tym roku zamierza znowu wrócić na Ukrainę.

Muzycy towarzyszący artyście:
– Filip Jurczyszyn. Basista i kontrabasista z łatwością poruszający się w różnych stylach od popu, reggae, rocka do fusion, kończąc na bluesie. Ma za sobą współpracę z Anią Dąbrowską, Skubasem, Natalią Przybysz i wielu innymi artystami. Od ponad 20 lat jest członkiem zespołu Przemka Chołodego.

– Przemek Cioch. Perkusista jazzowo – bluesowy. Uczestnik wielu festiwali jazzowych i bluesowych. Prowadzi własny projekt pod nazwą Jazz Friends, od wielu lat członek zespołu Przemka Chołodego, na stałe współpracuje z Mike Greene Band

Po koncercie, tradycyjnie, zaprosimy Państwa i przybyłych muzyków do wspólnego grania, czyli do Jam Session.

Koncert i Jam poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Praski Blues: ROBERT LIGHTHOUSE – BILETY WYPRZEDANE!