24 lutego 2023 (piątek)
godz. 18.00
BILETY WYPRZEDANE!


„PRASKI BLUES”. Ideą tego cyklu muzycznego jest prezentacja bluesa we wszystkich jego różnorodnych odcieniach i odmianach.

W 53. odsłonie cyklu wystąpi grupa GOODWILL! Powstała w 2018 roku. Jest to zespół świetnych muzyków z wieloletnim stażem scenicznym, kochający rocka i bluesa. Muzycy przedstawiają własny repertuar, w większości z tekstami Marysi Głuchowskiej

Skład zespołu:
Marysia Głuchowska – śpiew, gitara.
Siostra perkusisty Niebiesko Czarnych Tadeusza Głuchowskiego, jedna z najlepszych wokalistek warszawskiej sceny muzycznej. Debiutowała w 1970 r w grupie Quorum. Następnie związała się z zespołem Janczary. Podczas II Lubelskich Spotkań Wokalistów Jazzowych otrzymała nagrodę przewodniczącej jury Wandy Warskiej. Później występowała z kolejnymi zespołami; Paradox, ABC, Trzy Korony czy Trubadurzy. Grała także z grupą Lonstar Band, a ostatnio z MAJ Trio.
Obecnie jest wokalistką w grupie GOODWILL.

Wojtek Lisiewski – gitara, śpiew. Lider nieistniejącej warszawskiej grupy blues-rockowej MOJO. Świetny gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Gra także na harmonijce i klawiszach.

Janusz Szaro – perkusja. Ceniony muzyk, który już w latach siedemdziesiątych grał z Wojtkiem Lisiewskim w kilku zespołach rockowych.

Piotr Grochowiak – gitara basowa, śpiew, syn poety Stanisława Grochowiaka. Uznany muzyk sesyjny, w latach 70 i 80 grywał w warszawskich grupach muzycznych, min. z Bogdanem „Bohunem” Lewandowskim, Markiem Gadomskim czy Dominikiem Kutą.

Po koncercie tradycyjnie zaprosimy muzyków i Państwa do otwartego jam session.

Koncert i jam poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Praski Blues: Goodwill – BILETY WYPRZEDANE!