29 października 2021 (piątek)
godz. 19.00
BRAK MIEJSC!


„PRASKI BLUES”

W tej jubileuszowej, 40. edycji wystąpi wyjątkowy zespół, złożony z legend zespołów Blackout i OldBreakout oraz polskiej muzyki blues – rockowej – DŁUTOWSKI PROJECT feat. Lester Kidson

Mówi Krzysztof Dłutowski:
To grupa przyjaciół, nie tylko muzycznych, znających się od wielu lat.
Wspólne zamiłowanie do żywego, prawdziwego grania i blues rockowe dusze nas wszystkich, spowodowały powołanie tego zespołu.
Cieszymy się na możliwość wydobywania wspólnych dźwięków, pomysłów, a zapału nie brakuje.
Szykujemy wiele niespodzianek…
Do zobaczenia i usłyszenia!

Lester Kidson gitara, śpiew.
Kilkanaście lat mieszkał w Kanadzie, tam współpracował z gronem cenionych muzyków, między innymi Johnny’ego Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami.
Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem (z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro ale i Deep Purple czy Joe Bonamassy.
Współpracuje z wieloma muzykami, był gwiazdą wielu imprez i festiwali muzycznych w Polsce i po za jej granicami. Jest multinistrumentalistą, ale jego dusza zrośnięta jest nierozerwalnie z gitarą (zwłaszcza z ulubionym Stratocasterem) Jego blues-rockowy temperament przejawia się w życiu, na scenie i na motocyklu…Krzysztof Dłutowski – instrumenty klawiszowe.
Wraz z Tadeuszem Nalepa wchodził w skład legendarnej grupy Blackout, a później Breakout.
W późniejszym okresie wielokrotnie współpracował z Tadeuszem Nalepą, oraz czołówką polskiej sceny muzycznej. Wybitny Hammondzista i pedagog, wiele lat spędził występując za granicą. Powrócił czynnie na scenę przy okazji powstania grupy OldBreakout, a następnie przy pracy nad płyta Natali Sikory „Tribute to Mira”.
Obecnie prowadzi grupę Dłutowski Project, która często zaprasza do współpracy różnych wokalistów.Dariusz Samoraj – gitara.
Występował z grupami Trapiści, Johny&Walkers, The Case, Papa Dance, Afro Kolektyw i OldBreakout. Pojawiał się u boku największych polskich gwiazd, uczestniczył w projektach Krzysztofa Jaryczewskiego, Magdy Femme, był członkiem zespołów Natalii Sikory oraz Danuty Błażejczyk. Uczestnik wielu znamienitych jam sessions w warszawskich klubach.Jarek Bączkowski – gitara basowa.
Basista z bogatym życiorysem muzycznym. Założył jedną z pierwszych profesjonalnych sal prób na ul. Iwickiej 17 w Warszawie, współtworzył i organizował koncerty charytatywne, spektakle muzyczne, programy edukacyjne. Koncertował i nagrywał z gronem wybitnych wykonawców, jak Sławomir Piwowar, Bogdan Lewandowski, Lidia Stanisławska, Roberto Zucaro, Andrzej Krzywy, Lester Kidson, Natalia Sikora czy Danuta Błażejczyk. Był członkiem zespołów Alice, Parkway, Crossroads, Szwagierkolaska i DrQueen.Vłodi Tafel – perkusja.
Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale klasycznym i jazzowym.
Od wielu lat współpracuje z czołówką polskiej sceny, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Robertem Chojnackim, Patrycja Markowską. Z zespołami Szwagierkolaska, Apteka, Studiem Buffo, Oldbrekaout, Natalia Sikorą, Danutą Błażejczyk i wieloma innymi. Nagrał kilkanaście płyt, człowiek niezłomny, z prawdziwą duszą rockmena, jest jedynym na świecie perkusistą z noga amputowaną w stawie biodrowym.Po występie tradycyjnie zaprosimy muzyków i słuchaczy do otwartego Jam Session.Koncert poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Wydarzenie transmitowane będzie na Fb: https://www.facebook.com/events/387218423058837

XL Praski Blues. Dłutowski Project feat. Lester Kidson