24 września 2021 (piątek)
godz. 19.00
BRAK MIEJSC„PRASKI BLUES”. Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa. Koncert poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk. Wstęp – wejściówki do odbioru w CePeKa od 15 września.

Blues Junkers to kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rhytm’n’bluesa, country i soul.
Chcemy pokazać, że blues to gatunek muzyczny, który jest ojcem, czy już raczej dziadkiem, a może nawet pradziadkiem całej współczesnej muzyki, i który wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu.
Naszą filozofią jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera 😉

Nasze osiągnięcia:
– Najlepszy Polski Zespół Bluesowy za 2018 rok w ankiecie BLUES TOP 2018.
– 2 miejsce W ankiecie BLUES TOP 2019. – Natalia Abłamowicz została uznana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce za rok 2017 (w latach 2018 i 2019 – 2 miejsce)
– Zostaliśmy uznani za ODKRYCIE ROKUw ankiecie BLUES TOP 2015.
– W 2016 roku reprezentowaliśmy Polskę na EUROPEAN BLUES
CHALLENGE we Włoszech.
– Nasza ostatnia płyta „Night Time” została wyprodukowana w amerykańskiej wytwórni BigTone Records.

Pomimo, że istniejemy dopiero 4 lata występowaliśmy już, między innymi, na dużych scenach renomowanych krajowych i międzynarodowych festiwali bluesowych: Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival i Jimiway Blues Festival, Eutin Blues Baltica (Niemcy), Blues Aperitif (Czechy).

Natalia Abłamowicz – śpiew
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka, śpiew
Maciej Sych – gitara
Krzysztof Mika – perkusja

Praski Blues