„Nisza bez ciszy – muzyczny underground” Warszawa 2021

Autor projektu: Agata Kubrak
Redakcja: Dominik Pajewski (redaktor Eska Rock, lider zespołu Gorgonzolla)

Cel projektu
Celem projektu jest prezentacja autorskiej twórczości warszawskich zespołów niszowych w formie reportażu oraz koncertów zorganizowanych na profesjonalnych scenach instytucji kultury w Warszawie.

Opis projektu
Projekt jest dedykowany warszawskim zespołom niszowym zawodowym lub amatorskim, tworzącym muzykę autorską w stylach: jazz, blues, folk, rap, reggae, pop, punk, rock, metal i ich pokrewne. Projekt jest skierowany wyłącznie do zespołów, które mają swoją siedzibę w Warszawie, ich członkowie są osobami pełnoletnimi i co najmniej dwóch z nich mieszka na terenie Warszawy. Do projektu zostanie zaproszonych 12 zespołów, którym będzie dana możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed publicznością, w formie koncertu na żywo, na profesjonalnych scenach oraz z pełną obsługą sceniczną, w jednej z pięciu partnerskich instytucji kultury w Warszawie. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny, na podstawie wejściówek dostępnych u organizatora, partnerów lub patronów. Elementem projektu jest również powstanie cyklu reportaży, które zostaną opublikowane online. Przedsięwzięcie ma za zadanie zaprezentować szerszemu odbiorcy, jak i gdzie powstaje twórczość warszawskiego muzycznego undergroundu, czym jest inspirowana, z jakimi wyzwaniami finansowymi, technicznymi i formalnymi mierzą się jej twórcy. Reportaże będą skupiały się również na zaprezentowaniu sylwetek twórców, członków zespołów oraz doświadczeniu partnerów w realizacji działań na rzecz rozwoju warszawskich zespołów niszowych. Nad częścią merytoryczną reportażu będzie czuwał Dominik Pajewski – redaktor radia Eska Rock oraz lider zespołu Gorgonzolla.

Nabór zespołów potrwa od 15 do 22 września 2021 roku. Regulamin uczestnictwa w projekcie będzie dostępny na stronie dostępny pod linkiem: https://www.fablabprojektow.pl/regulamin.pdf

23 września w mediach patronackich oraz na kanałach komunikacyjnych partnerów zostanie ogłoszona lista 12 zespołów warszawskich biorących udział w projekcie.

Partnerzy:
Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek w Warszawie – koncert 08.10.2021 r.
Centrum Promocji Kultury Praga Południe – koncert 9.10.2021 r.
Ursynowskie Centrum Kultury ALTERNATYWY – koncert 13.10.202 r.
Ośrodek Kultury ARSUS w Dzielnicy Ursus – koncert 20.10.2021 r.
Bielański Ośrodek Kultury – koncert 23.10.2021 r.

Patronat
Eska Rock, Jazz Forum, Fundacja JazzState, Radio Pro Rock, Radio Motyw, Pro Radio, Rock Kompas, Wiara Rocka, waw4free, Proanima.pl – portal promocji kultury, Muzykoholicy.pl, portal studencki dlaStudenta.pl, Strefa Music Art.pl – niezależny portal muzyczny, Rock Rebelia.pl – niezależny front rockowy, Riff – salony muzyczne, TR Studios, Zeta Zero by Tomasz Rogula, RNR.pl – sklep muzyczny.

Realizacja: FabLab projektów Agata Kubrak

Kontakt
Organizator: Agata Kubrak
agata.kubrak@fablabprojektow.pl
www.facebook.com/FabLabProjektow,
tel. 734 462 002

Rusza projekt „Nisza bez ciszy – muzyczny underground”!