19 maja 2024 (niedziela)
godz. 12.00
wstęp: bezpłatne wejściówki dostępne w biletomacie od 13 maja

“Zielony Kopciuszek” – spektakl dla dzieci Teatru Kultureska. Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką sióstr. Bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? 
To interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Spektakl sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok w ramach projektu „Bajkowa Praga-Południe – bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci”.

Spektakl dla dzieci „Zielony Kopciuszek”