29 maja 2024 (środa)
godz. 19:00
Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

„Hi‐Hat Loda Halama”. Spektakl Stowarzyszenia Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa, zrealizowany w ramach projektu „Sztuka Nowa na Pradze 2024”. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.
Dominika Jarosz i Hubert Zemler – wszechstronna performerka i wybitny perkusista na jednej scenie, w spektaklu będącym wariacją na temat twórczości Lody Halamy – artystki, która swoim talentem podbiła artystyczną Warszawę II RP.
Pomysł na spektakl wziął się z fascynacji Dominiki Jarosz postacią wybitnej tancerki i potrzeby zderzenia (hi‐hat) tego, co w ekspresji ruchowej wysokie, z tym, co lżejsze i służące rozrywce – stąd spektakl stał się przestrzenią połączenia wymagającej choreografii z estetyką jazzową oraz piosenką popularną, propagowaną przez Halamę („A ja mam nogi”, „Lim‐pam‐pom”). 
Wykonanie ‐ Dominika Jarosz, Muzyka i perkusja ‐ Hubert Zemler, Reżyseria ‐ Dawid Żakowski, Dramaturgia ‐ Patrycja Babicka, Choreografia ‐ Daniela Komędera‐Miśkiewicz, Konsultacja ekspercka/ współpraca kostiumograficzna  – Atelier Konrad Bikowski, Asystentka Jagoda Komorowska, Reżyseria światła ‐ Tadeusz Perkowski, Produkcja ‐ Iwa Ostrowska.

Spektakl – Hi‐Hat Loda Halama