1 października 2023 (niedziela)
godz. 20:00

wstęp wolny – rezerwacja bezpłatnych wejściówek: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

U:NEW Dance Wave Festival: „LOVE (H)U-MAN’S LOVE” – spektakl taneczny / DMN Zappulla Company / Palermo / Wstęp wolny / rezerwacja bezpłatnych wejściówek: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

Premiera najnowszego spektaklu DMN Company z Palermo-Sycylia/Włochy, którą przygotowuje tancerz i choreograf, Giovanni Zappulla.
Reżyseria i choreografia: Giovanni Zappulla
Wykonanie: Antonio Bollito, Roberta D’Ignoti, Annachiara Trigili, Roberta Xafis
Muzyka: Giuseppe Rizzo

„LOVE (H)U-MAN’S LOVE” to praca, która skupia się na badaniu duchowego źródła ruchu, analizując szczególnie stany transu obecne w starożytnych kulturach. Metoda „Danza Movimento Naturale” stworzona przez Giovanni’ego Zappullę jest wykorzystywana do prowadzenia tych poszukiwań. Spektakl ten jest swoistym rozważaniem nad duchowymi praktykami, które istniały na przestrzeni historii i były obecne w różnych częściach świata. Poprzez ten rodzaj tańca Giovanni Zappulla ma na celu zwrócenie uwagi na potencjał ludzkości do celebrowania życia poprzez ruch i duchowość. W trakcie tańca ludzie mają możliwość wyrażenia głębokich uczuć i relacji ze światem oraz z innymi ludźmi. Spektakl dąży do zrozumienia, w jaki sposób duchowe i ruchowe praktyki stanowiły integralną część historii i kultury ludzkiej, przyczyniając się do wyrażania miłości i wspólnoty. Poprzez badanie tych praktyk spektakl ukazuje uniwersalne doświadczenia i zdolności ludzkości, które prowadzą do celebracji życia.

U:NEW Festival to wydarzenie organizowane przez Fundację NOWA FALA, która zdecydowała się na zmianę nazwy festiwalu z International Movement Festival U:NEW na U:NEW Dance Wave Festival. Trzecia edycja festiwalu kontynuuje założenia dwóch pierwszych odsłon: festiwal jest spotkaniem kolektywu HOTELOKO movement makers z warszawską publicznością. Inspiracją jest potrzeba wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi artystkami i artystami, a bardziej doświadczonymi twórczyniami i twórcami, w tym z Warszawy, z Polski i z Europy oraz świata. U:NEW Dance Wave Festival ma na celu popularyzację tańca w jego nowych formach oraz wzmocnienie współpracy polskich artystów i artystek z partnerami zagranicznymi.

Szczegółowy program dostępny wkrótce na stronie:
http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/
https://www.facebook.com/unewfestival
https://www.instagram.com/u_new_festival/

Kuratorka i dyrektorka festiwalu: Agata Życzkowska
Współpraca: Karina Szutko, Adriana Liwara
Produkcja i organizacja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Festiwal finansuje HELIDARSTEA Agata Życzkowska oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’
Projekt „Innovative Tools for Dance Teachers” finansuje Komisja Europejska w Programie Erasmus+


UNEW PLAKAT 2023 A3 CPK_2

U:NEW Dance Wave Festival