1 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 19:00
BRAK MIEJSC!


„Warszawa od podwórza- Praskie Ballady” na prima aprilis. To nie żart! Choć tego dnia usłyszycie sporo piosenek z dużą dawką humoru w aleganckim wykonaniu. Na koncercie zabrzmią współczesne ballady podwórzowe, czerpiące z poetyckiej codzienności Pragi i okolic splecione z dawnymi warszawskimi szlagierami w stylowych aranżacjach. Poznacie utwory z płyty Praskie Ballady, której premiera odbędzie się już w tym roku.
Dowiedzieć się będzie można między innymi, jak się mają praskie Syreny, czego nie lubi motorniczy Miecio Trąbka oraz jak bez jedzenia i spania bawić się na Gnojnej.
Alegancko zapraszamy na koncert „Warszawa od podwórza- Praskie Ballady” do Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2 pierwszego kwietnia o godzinie 19:00.
Bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Promocji Kultury od 20. marca.
Gościem specjalnym koncertu będzie Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYNIA

Wystąpią:
Justyna Jary- wokal
Artur Lipiński- perkusja, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Rytka- saksofon tenorowy i barytonowy
Janusz Tytman- mandolina, banjo, gitara
Mateusz Wachowiak- akordeon
Michał Zuń- kontrabas
czyli
Alegancka Kapela
skład instrumentalny: wokal, akordeon, saksofon, kontrabas, bębny, mandolina, banjo

Zespół kontynuujący miejskie tradycje muzyczne- od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Alegancko zgarnął grand prix konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” /2021/. Kapela przygrywa na miejskich potańcówkach i retro recitalach. W razie potrzeby zagra także na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach. W skład zespołu wchodzą uznani muzycy związani także z takimi składami jak na przykład Szwagierkolaska, Daab, T Love. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez dawne i współczesne dzielnicowe opowieści. Muzycy szczególnie upodobali sobie historie z Pragi Północ, gdzie mieszka i tworzy liderka zespołu- Justyna Jary.

Justyna Jary – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka, instruktorka wokalna. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)- Warszawska Artystka Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic (2021) i „Rockowanie. Gramy Maanam.” (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media „Kobieta, która inspiruje 2020”. Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stworzyła zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę „Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzy Alegancką Kapelą grającą taneczne szlagiery retro. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Od 13 lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Warszawa od podwórza – Praskie Ballady – BRAK MIEJSC!