30 stycznia 2022 (niedziela)
w godz. 16:30-21:00


CENTRUM PROMOCJI KULTURY
, ul. Podskarbińska 2
16.30 – 17.00 – Koncert Zespołu Praskie Małmazyje
pod kierownictwem Doroty Czajkowskiej
17.10 – 18.00 – Koncert Soul Connection Gospel Group
pod dyrygenturą Beaty Stasiak
18.10 – 19.00 –Koncert zespołu Sixty`Sin.
Sixty’Sin to warszawska grupa muzyczna powstała w 2015 r. grająca w klimatach Rock 'n Roll. Zespół w swojej karierze zagrał ponad 90 koncertów zarówno klubowych jak i plenerowych w całym kraju. Ma na swoim koncie wydany własnym nakładem album EP oraz bardzo entuzjastycznie przyjęty przez fanów teledysk do singla „Bunny” który swoją premierę miał w listopadzie 2019 r. Zespół słynie z bardzo żywiołowych koncertów na których zawsze daje z siebie 100% a energia płynąca ze sceny każdego ciągnie do tańca. Skład zespołu: Bogdan Sierpień – Wokal, gitara rytmiczna. Laureat i finalista programu Szansa na Sukces Opole 2020; Aleksander Karkowski – Gitara prowadząca, wokal wspomagający; Paweł Gromada – Gitara basowa, wokal wspomagający; Patryk Bojanowski – Perkusja.
19.10 – 20.00 – Koncert zespołu BALKAN SEVDAH.
Muzyka na Bałkanach jest odbiciem temperamentu tamtejszych mieszkańców. Pulsuje energią i pasją, a jest jednocześnie pełna melancholii. Dzikie rytmy przechodzą niepostrzeżenie w powolne romantyczne zwierzenia. Miłość i wojna, wściekłość i zachwyt tworzą wspólny korowód, a my to pokazujemy na scenie. Kochamy Bałkany, jeździmy tam regularnie po nowe inspiracje, a potem przekładamy je na nasze nuty. Kwintet Balkan Sevdah jest jak dłoń wyciągnięta w zaproszeniu do wspólnego przeżywania muzyki, która od 12 lat gra nam nieprzerwanie w sercach. Obecny skład zespołu tworzą: Małgorzata Pałubska – skrzypce, śpiew; Tadeusz Leszek – kontrabas; Sebastian Freyberg – cajon, darabuka, instrumenty perkusyjne; Marcin Zadronecki – śpiew, tambura, ukulele.
20.10 – 21.00 – Koncert KAPELI WARSZAWSKIEJ STAŚKA WIELANKA.
Stasiek Wielanek – kompozytor felietonista, wokalista, założyciel Kapeli Czerniakowskiej. Swoją działalność estradową kontynuował zakładając w 1985 roku Kapelę Warszawską, w której repertuarze znajdują się piosenki warszawskich przedmieść, piosenki legionowe, żydowskie, lwowskie, stare tanga i piosenki biesiadne.Zespół koncertował w całej Polsce, a także w środowiskach polonijnych Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Izraela, Niemiec, Litwy i Australii. Współpracował m. in. z Hanką Bielicką, Anitą Dymszówną, Mieczysławem Gajdą, Jaremą Stępowskim. Od roku 1995 do śmierci Staśka Wielanka – 23 grudnia 2016 roku, więc przez 22 lata, zespół występował w niezmienionym składzie. W Kapeli Warszawskiej oprócz jej byłych członków Rafała Szpotakowskiego, Leszka Krzywca i Jerzego Kopińskiego, występują: Janusz Krynicki – śpiew oraz Arkadiusz Gniewek – akordeon i śpiew.
Wydarzenie poprowadzi Adam Tkaczyk
– bard, aktor estradowy, konferansjer, lektor, wokalista, gitarzysta i autor muzyki w zespole „Wyspy Dobrej Nadziei”, wokalista w zespole „Los Navarros. „.


Licytacje zostaną przeprowadzone poprzez Aukcje Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: aukcje.wosp.org.pl
https://allegro.pl/uzytkownik/Julita3232


PARK NAD BALATONEM
20:00 – Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru AKT.

Żywioł ognia jest główną inspiracją pokazu Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.

WOŚP na Pradze-Południe!