20 listopada – 8 grudnia 2021
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny


Wystawa fotograficzna „NIEŚMIERTELNOŚĆZAWSZE” autorstwa Wiktora Salickiego.
Wystawa będzie czynna w dniach 20.11-8.12.2021.

Wiktor Salicki uprawia głównie prostą fotografię analogową w dużym stopniu ikonograficzną i kontemplacyjną. Eksperymentuje również z grafiką warsztatową, rysunkiem i malarstwem. 

Współtwórca komuny artystycznej i pracowni w Indiach oraz autorskich plenerów artystycznych. Społecznik i podróżnik.

Przewodnie na wystawie zdjęcie (również plakat) ujmuje świetlistością, która przy pełnej godności i monumentalizmu postaci kobiecej „Besnoça” pokazuje wielką wewnętrzną siłę, nadzieję.

Tytuł „Nieśmiertelność Zawsze” nawiązujący do łacińskiego Non omnis moriar – jest zamianą, wykuciem (jak na rzymskich inskrypcjach) naszego całkowicie polskiego terminu NIEŚMIERTELNOŚĆZAWSZE. Wystawa i prace są Powrotem, Przewrotem i Przypomnieniem tego czego nie powinniśmy zgubić w naszej kulturze i postrzeganiu, a po prostu na nowo, w spokoju zobaczyć i zauważyć, nawet po wielu latach. To podróż i odkrywanie – wyjście z zamknięcia, niemocy. Ułożenie prac, łączy przepływ czasu i symboli. Swoją kompozycją przypominając iluminację, niesie ze sobą ostrzeżenie z przyszłości, przekazane poprzez analogową fotografię w antycznej odsłonie.

„Nieśmiertelność Zawsze” składająca się z 14 + 1 fotografii wychodzi naprzeciw celowo minimalistycznej i impresyjnej wystawie z 2017 roku pt. ”Widzenie”.

Na wystawie w Galerii CePeK, dodano fotografię pt. „?Kurtuazja”.

Wystawa fotograficzna NIEŚMIERTELNOŚĆZAWSZE