Wernisaż
12 stycznia 2024 (piątek)
godz. 19:00
wstęp wolny

Wystawa czynna
15-30 stycznia 2024 roku
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wystawa pt. „GŁĘBIA PEJZAŻU” prac Pawła Cabanowskiego.


Michał Słowiński, Zastępca Dyrektora Milanowskiego Centrum Kultury, o wystawie i Autorze:
„Z ogromnym entuzjazmem zapraszam Państwa do zobaczenia wyjątkowej wystawy autorskiej Pawła Cabanowskiego. Moje ścieżki z Pawłem skrzyżowały się w nieco niekonwencjonalny sposób – najpierw miałem przyjemność poznać go jako pedagoga i organizatora, a dopiero później jako artystę. Od ponad dwudziestu lat Paweł wzbogaca świat sztuki, pracując dydaktycznie w Publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim. Jako wykładowca malarstwa i rysunku, miał nieoceniony wpływ na rozwój wielu młodych talentów, dzieląc się z nimi nie tylko wiedzą, ale również, co równie ważne, swoją pasją do sztuki.

Jego rola jako kustosza wystaw w Milanowskim Centrum Kultury jest równie istotna. Nasza współpraca, rozpoczęta rok temu, zaowocowała ciągłym podziwem dla jego zaangażowania w kreowanie przestrzeni artystycznych. Paweł wykazuje się niezwykłą umiejętnością organizowania wystaw i posiada talent do odkrywania nowych twórców, co czyni go wyjątkowym kuratorem.

Dzisiejsza wystawa jest świadectwem jego wszechstronności. Prace Pawła Cabanowskiego to nie tylko wizualna uczta dla oczu, ale także przekaz głębi emocji. Każde dzieło charakteryzuje się wyrazistym, osobistym językiem artystycznym, a także odważnym użyciem koloru i formy.

Dzieła Pawła są zaproszeniem do świata, w którym sztuka staje się żywą i dynamiczną formą komunikacji, zdolną do wywoływania emocji i pobudzania do refleksji.

Serdecznie zapraszam na tę artystyczną podróż z dziełami Pawła, która, mam nadzieję, okaże się dla Państwa równie odkrywcza i inspirująca, jak dla mnie.”

Wystawa „GŁĘBIA PEJZAŻU” / Paweł Cabanowski