Wernisaż wystawy:
27 kwietnia 2023 /czwartek/
godz. 19:00
/wstęp wolny/

Wystawa czynna:
28 kwietnia – 10 maja 2023
w godz. 11:00-18:00
/wstęp wolny/


Zapraszamy Państwa na wystawę „Inclipit / Initium” Kamili Czosnyk.

Prezentowane dzieła są próbą uchwycenia i wyrażenia złożonej i wielowymiarowej natury ludzkiej egzystencji, od naszych początków po dzień dzisiejszy. Poprzez wykorzystanie antropologicznych pejzaży artystka stara się zbadać relacje między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, a także ujawnić mity i wyobrażenia dotyczące otaczającego nas świata.
Artystka używa medium malarskiego i fotograficznego, wykorzystując je jako rodzaj archeologicznego narzędzia do wydobywania warstw znaczeń i historii, które są osadzone w naszych krajobrazach kulturowych.

Poprzez swoje poszukiwania stara się odkryć ukryte powiązania i relacje, jakie istnieją między wszystkimi rzeczami – od najmniejszej cząstki do największych zjawisk kosmicznych. Prace prezentowane na wystawie stanowią kulminację tego poszukiwania zrozumienia, zapis działań artystki wobec przestrzeni i czasu.

Ostatecznie ta wielowymiarowa opowieść jest eksploracją tego, co to znaczy być człowiekiem, oraz wielu różnych sposobów, w jakie rozumiemy siebie, naszą przeszłość i naszą przyszłość. Poprzez wykorzystanie sztuki, artystka zaprasza nas do przyłączenia się do tej podróży odkrywania, refleksji oraz do zobaczenia świata i siebie w nowy i nieoczekiwany sposób.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27.04.2023 /czwartek/ godz. 19:00

Wystawa dostępna do 10.05.2023

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

Wystawa „Inclipit / Initium” Kamili Czosnyk