1-18 października 2022
w godz. 11:00 – 18:00
wstęp wolny

Wystawa malarstwa realizmu magicznego Tomasza Alena Kopery. Wernisaż wystawy odbył się 1 października. Wystawę można będzie oglądać do 18 października.

Współorganizatorem wystawy jest ARTeclat.
Kuratorem wystawy jest Marcin Kokoszko.

Tomasz Alen Kopera urodził się w 1976 roku w Kożuchowie. Ukończył Politechnikę Wrocławską z dyplomem inżyniera budownictwa. Jego talent artystyczny ujawnił się już we wczesnym dzieciństwie. W pracach Kopery widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co mroczne i tajemnicze. Obrazy przedstawiają zarówno wysoki poziom wrażliwości jak i pragnienie oddziaływania na podświadomość patrzącego oraz wzbudzenia w nim potrzeby zatrzymania się i kontemplacji.
Tomasz maluje głównie farbami olejnymi na płótnie. Wypracowana latami technika świadczy o jego wielkiej wrażliwości i talencie, a wnikliwa dbałość o szczegóły i mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka znajduje się na najwyższym poziomie artystycznym.
W 2005 roku artysta wyjechał do Irlandii Północnej, gdzie mieszkał i tworzył przez ponad dekadę. Obecnie Tomasz Alen Kopera mieszka w Polsce.
W latach 2010 – 2021 należał do grupy artystycznej Libellule założonej przez Lukasa Kandla.
Prace Tomasza Alena Kopery prezentowane są na wystawach w Polsce i zagranicą, można je było podziwiać m.in. w Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku, oraz wielu innych miejscach Europy, Ameryki i Australii.

Filmowa zapowiedź wystawy:

Wystawa malarstwa Tomasza Alena Kopery