Wernisaż
18 maja 2024 (sobota)
godz. 19:00
wstęp wolny

Wystawa czynna
20 maja – 4 czerwca 2024
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wystawa „OBLICZA” / Kamil Sobiecki


Wernisaż wystawy odbędzie się przy okazji NOCY MUZEÓW. Wystawę można będzie oglądać do 4 czerwca.

Kamil Sobiecki:
Absolwent wydziału grafiki ASP w Warszawie. W swoich pracach łączy techniki rysunkowe, malarstwo, druk cyfrowy oraz proste techniki graficzne takie jak monotypia, dekalkomania, frottage.

Głównym tematem jego twórczości jest człowiek, jego przestrzeń emocjonalna, cielesność oraz organiczny dynamizm wyrażone przez nakładane na siebie, przenikające się formy ciał ludzkich, poddane deformacji, symbolicznemu uproszczeniu. Częstym kontrastem dla tych dynamicznych przedstawień jest geometria symbolizująca pewnego rodzaju twardość, statyczność sztucznego świata domów, ulic, miast świata w którym żyjemy.
Do największych inspiracji artysty należą twórczość Teresy Pągowskiej i Francisa Bacona z ich zamiłowaniem do przedmiotowej deformacji na granicy abstrakcji. Graficzna twórczość Marii Jaremy z jej misternymi, wręcz plakatowymi kompozycjami różnorodnych malarskich i graficznych materii oraz kubizm z jego skonstruowanymi, stabilnymi wizjami będącej w ciągłym ruchu, wymykającej się poznaniu dynamicznej rzeczywistości.

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko


Wystawa „OBLICZA” / Kamil Sobiecki