Wernisaż wystawy:
4 lutego 2023 (sobota)
godz. 19:00
wstęp wolny

Wystawa czynna:
6-22 lutego 2023
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny


Wystawa „Punkt widzenia” autorstwa Jakuba Gajewskiego. Wystawa będzie czynna do 22 lutego 2023 r.

O Autorze:
Jakub Gajewski, ur. w 1975 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje twórczo w zakresie grafiki projektowej, plakatu, rysunku, ilustracji i malarstwa. W 2003 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 15. lat pełni stanowisko art directora w agencjach reklamowych, współtworząc kampanie znanych marek zagranicznych i krajowych. W latach 2003-2015 współpracował z warszawskim Teatrem Lalka, kreując oprawę graficzną. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych plakatu. Prace graficzne i malarskie w zbiorach prywatnych.

Malarstwo Jakuba Gajewskiego przenosi widza w hermetyczny świat sennych wizji, absurdalnych sytuacji, będących krzywym zwierciadłem, w którym odbija się rzeczywistość. Obrazy jednego formatu, monochromatyczne… przesuwają się kolejno, jak klatka po klatce negatywu zapisanego na kliszach pamięci. Czerń i wyłaniające się z niej kształty, postacie, budują niepokojące wspomnienie czegoś, co być może nigdy się nie wydarzyło, jak kadry z filmu, które bezwiednie sobie przypominamy idąc przez życie.

Ograniczenie się do formatu kwadratu i rezygnacja z koloru na rzecz czerni i bieli sprawia, że poszczególne obrazy tworzą jeden cykl, mimo różnic tematycznych i kompozycyjnych. Jakub Gajewski jest grafikiem, m.in. autorem plakatów oraz ilustracji i właśnie tu, w plakacie i ilustracji tkwią korzenie jego malarstwa.

Wystawa „Punkt widzenia” / Jakub Gajewski