Warsztaty przeznaczone dla grup zorganizowanych uczestniczących w Warszawskiej Akcji „Zima w mieście” 2022.
Terminy warsztatów: 2 lutego 2022 r. w godz. 9:00-10:00, 10:15-11:15, 11:30-12:30.
Wiek uczestników: 7-12 lat.
Grupy do 12 osób.
Warsztaty plastyczne mające na celu rozwijanie kreatywności i twórczej ekspresji u dzieci, zwiększenie ich zdolności manualnych i łączenie tych działań z elementami terapii przez sztukę. Tematyka zajęć będzie związana z aktualną porą roku – urokiem zimy.
Zapisy na warsztaty są przyjmowane pod adresem: sekretariat@cpk.art.pl. By zgłosić udział w zajęciach opiekun grupy wysyła swoje imię i nazwisko, ilość dzieci, kontakt telefoniczny do opiekuna, wskazuje preferowaną grupę, w tytule wiadomości wpisuje: zima w mieście.
Regulamin warsztatów manualno-plastycznych, realizowanych w Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Rozdział I. Zasady ogólne
- W zajęciach organizowanych w ramach akcji ,,Zima w mieście 2022” mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat.
- Zajęcia będą odbywały się 2 lutego 2022 roku w godz. 9:00-10:00 (I grupa) oraz w godz. 10:15-11:15 (II grupa), 11:30-12:30 (III grupa).
- Uczestnikami zajęć w CPK są grupy zorganizowane z placówek oświatowych z terenu Pragi-Południe.
- Zapisy na warsztaty są przyjmowane pod adresem: sekretariat@cpk.art.pl. By zgłosić udział w zajęciach opiekun grupy wysyła swoje imię i nazwisko, ilość dzieci, kontakt telefoniczny do opiekuna, wskazuje preferowaną grupę, w tytule wiadomości wpisuje: zima w miescie.
- Nabór na zajęcia trwa do 25 stycznia 2022 roku.
- Zajęcia będą odbywały się w sali klubowej CPK (poziom – 1), z zachowaniem limitów osób w danym pomieszczeniu (maks. 12 osób małoletnich plus nauczyciele i prowadzący zajęcia).
- Dzieci zajmują wskazane miejsce przy stole, z zachowaniem dystansu pomiędzy innymi uczestnikami zajęć.
- Ustala się limit osób przebywających w budynku zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS.
- Informacja o aktualnym limicie osób przebywających w miejscu zarządzanym przez Centrum jest podawana na stronie internetowej Centrum oraz w miejscach publicznie dostępnych w budynku Centrum.
- Centrum ma prawo odmowy wstępu do miejsca zarządzanego przez Centrum w przypadku ryzyka przekroczenia bezpiecznego limitu osób.
Rozdział II. Wejście do budynku
- Na terenie Centrum nie mogą przebywać dzieci, których stan zdrowia wskazuje na objawy COVID-19.
- Przed wejściem do Centrum dziecko:
- posiada nałożoną maseczkę ochronną,
- dezynfekuje ręce płynem wirusobójczym lub mydłem w toalecie.
- Każdy, kto nie posiada maseczki lub nie dokona dezynfekcji rąk, ma zakaz wstępu do pomieszczeń Centrum.
Rozdział III. Środki higieny
- Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk są umieszczone przy wejściu głównym do Centrum.
- Wyznacza się bezpieczną odległość 2 metrów – strefy zapewniające zachowanie odpowiednich odległości między użytkownikami w miejscach świadczenia usług.
- Przedmioty (stoły, krzesła itp.) znajdujące się w pomieszczeniach Centrum podlegają systematycznej i kompleksowej dezynfekcji.
Rozdział IV. Zasady bezpiecznej obsługi oraz ograniczenie kontaktu
- W Centrum dziecko przebywa tylko przez czas niezbędny dla udziału w zajęciach.
- Dziecko powinno być pouczone przez opiekuna o konieczności zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz obowiązku noszenia maseczki na twarzy podczas przebywania w Centrum. Istnieje możliwość zdjęcia maseczki przez dziecko w czasie zajęć pod warunkiem zachowania odległości 2 metrów od innych uczestników.
- Opiekunowie są zobligowani do kontroli przestrzegania wszelkich zasad sanitarnych przez dzieci i młodzież.
- Wszelkie informacje na temat stanu zdrowia dzieci i młodzieży są znane opiekunom.
- W czasie przebywania w Centrum dziecko nie może spożywać żadnych posiłków.
- Rzeczy osobiste, tj. odzież wierzchnia, butelka z wodą do picia, dziecko pozostawia w miejscu wskazanym przez instruktora zajęć.
Rozdział V. Korzystanie z materiałów podczas zajęć
- W pomieszczeniach Centrum wydziela się tzw. „drogę brudną” czyli stanowisko zwrotu materiałów, które zostaną poddane kwarantannie oraz tzw. „drogę czystą” dla materiałów wydawanych uczestnikom.
- Zaleca się zwrot materiałów bezpośrednio przez uczestnika na stanowisko zwrotu, wyznaczone w pomieszczeniu gdzie prowadzone są zajęcia.
Materiały i narzędzia mogące podlegać bezpośredniej dezynfekcji należy zdezynfekować niezwłocznie po ich zdaniu. - Materiały i narzędzia nie podlegające dezynfekcji, zostaną odłożone na okres 3 dni kwarantanny.
- Przyjęte materiały oznaczone datą zwrotu, odizolowane zostaną od pozostałych materiałów.
- Po przyjęciu materiałów od uczestnika należy zdezynfekować blat, na którym one leżały.