PROTOKÓŁ JURY WEWNĘTRZNEGO

Jury Wewnętrzne Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2024 obradujące dnia 20 maja 2024 w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Stanisław Klawe i Robert Obcowski postanowiło spośród nadesłanych zgłoszeń zakwalifikować do udziału w koncercie konkursowym następujących kandydatów (alfabetycznie):

 1. Borkowska Gabriela
 2. Chełminiak Żaneta
 3. Chwałczyńska Anna
 4. Cieślak Dariusz & Południk Zero
 5. Dutkiewicz Miłosz i Wicenciak Marek
 6. Falkiewicz Eliza Anna
 7. Gwozdecki Anatol
 8. Jagodzińska Katarzyna
 9. Jędrys Łukasz
 10. Kawszyn Natalia
 11. Kram-Chojnacka Karolina
 12. Rus Żaneta
 13. Straszyński Wojciech
 14. Sztonyk Dominika
 15. Tylus Aleksandra
 16. Witkowski Bartosz
 17. Wolak Tomasz
 18. Zagórska Agata
 19. Zalewska Anna
 20. ZaSkoczeni


Zakwalifikowani wezmą udział w koncercie konkursowym, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie, ul. Podskarbińska 2 od godziny 15:00. Harmonogram prób i kolejność występów zostaną ustalone w trybie roboczym.

Za Jury

Piotr Bakal – przewodniczący

Warszawa, 20 maja 2024


***

W odpowiedzi na prośby uczestników Festiwalu wydłużyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do 15 maja 2024.

***


Jak co roku, 8 i 9 czerwca 2024 r. w Centrum Promocji Kultury na Pradze-Południe, podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu  im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” spotkają się wykonawcy biorący udział  w Konkursie, a także artyści profesjonalni, by śpiewać  utwory Jonasza Kofty oraz piosenki autorskie.


Kontynuujemy Festiwal z przekonaniem, że jego pomysłodawca i dyrektor  Jerzy Mamcarz, zmarły 17 grudnia 2023 roku, chciałby, aby Festiwal był nadal miejscem spotkań i rywalizacji utalentowanych twórców i wykonawców artystycznej, ambitnej piosenki w duchu wolności.


Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci twórczości wybitnego poety piosenki, jakim był Jonasz Kofta – poprzez wykonanie co najmniej jednego utworu jego autorstwa oraz prezentacja utworów powstałych w jego poetyce.


Festiwal zatem wypełnia przestrzeń pomiędzy festiwalem piosenki autorskiej a monograficznym i zdaniem uczestników konkursu, artystów i dziennikarzy muzycznych należy do najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych piosence artystycznej

8 czerwca godz. 15:00 – Koncert Konkursowy – wstęp wolny

9 czerwca godz. 17:00  – Koncert Finałowy – wejściówki do pobrania od 20 maja 2024 w biletomacie w holu Centrum


W koncercie poświęcimy  szczególnie dużo uwagi piosenkom Jerzego Mamcarza, a wystąpią: laureaci konkursu oraz artyści i sympatycy Warszawskiej Sceny Bardów, a także duet Szafir (Iwona Manista-Kutryś & Laura Raab) laureat Złotego Klucza 2023.


Warszawska Scena Bardów

Piotr Bakal

Stanisław Klawe


PLIKI DO POBRANIA:
Regulamin Festiwalu
Karta zgłoszenia