V ŚWIĘTO SASKIEJ KĘPY 2010 – 11 września – „Agnieszka Osiecka na Jazzowo”

Święto Saskiej Kępy w 2010 roku nie miało szczęścia. Początkowo zaplanowane na maj miało się po raz pierwszy odbyć na dwóch ulicach: Francuskiej i Paryskiej. Niefortunnie, w tym terminie przez Warszawę przechodziła fala powodziowa na Wiśle. W związku z tym Pani Prezydent m. st. Warszawy na dwa dni przed zaplanowaną imprezą zadecydowała o odwołaniu wszystkich wydarzeń, które miały się odbywać na terenach zagrożonych zalaniem. Nowy termin Święta został wyznaczony na 11 września, jednak z powodów finansowych obszar Święta został ograniczony do ulicy Paryskiej.
Organizatorami wydarzenia były Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, Stołeczna Estrada oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Zgromadzeni Goście mieli okazję wysłuchać m. in. Kapeli Praskiej, Staśka Wielanka i Kapeli Warszaskiej oraz zespołu Old Timers. Publiczności zostały także zaprezentowane wystawy malarstwa i grafiki (w doświadczalenj Pracowni Litografii) oraz archiwalnych fotografii plaż Saskiej Kępy (Kępa Cafe) 
Jednocześnie odbywał się kiermasz artystyczny, któy zgromadził blisko 60 wystawców.

KONCERT GALOWY – POKOLENIA POLSKIEGO JAZZU

Podczas koncertu galowego pt. „Pokolenia Polskiego Jazzu” wykonano repertuar Mistrzów Polskiego Jazzu wraz z rodzinnym młodym pokoleniem wychowanym na jazzie: Urszuli Dudziak wraz z córką Kasią Urbaniak i rodziny Namysłowskich w składzie: Zbigniew Namysłowski , Jacek Namysłowski,  Maria Namysłowska – Rumińska, Marcin Rumiński.

W drugiej części koncertu wystąpiły: gwiazdy polskiego jazzu: Ewa Bem, Lora Szafran, Aga Zaryan oraz Kuba Badach.

Koncert galowy zakończył najnowszy projekt warszawskich jazzmanów, który był pierwszą próbą przetransponowania Chopina na qwintet jazzowy, wokalistę jazzowego i orkiestrę symfoniczną. Wystąpili: Warsaw Paris Jazz Quintet oraz Orkiestra Symfoniczna Perfect Girls & Friends pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego. Koncert poprowadził Paweł Sztompke.


Inne imprezy towarzyszące:
Biblioteka dla Dzieci i młodzieży, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży ul. Meksykańska 3
– wystawa „Warto o Nich pamiętać. Rzeźbiarze Saskiej Kępy”
– czytanie -bajanie na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke
– prezentacja książki Józefa Gosłowskiego „Rzeźby, monety, medale”. Prowadzenie Anna Rudzka i Joanna Czarkowska.