XII ŚWIĘTO SASKIEJ KĘPY 201727 maja – „Twoja młodość”

Twoja młodość Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy, wszystkich warszawiaków i gości do wzięcia udziału w kolejnej, dwunastej już edycji Święta Saskiej Kępy, które pod hasłem „Twoja młodość” odbędzie się w sobotę, 27 maja 2017 r., od godz. 12.00.

W samo południe z Ronda Waszyngtona wyruszy tradycyjna parada, a nieformalny hymn Saskiej Kępy, piosenkę „Małgośka”, zaśpiewamy przy Małej Scenie, na rogu ul. Francuskiej i Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. Tam też, o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste otwarcie XII Święta Saskiej Kępy.

Atrakcją tegorocznego święta będzie zapewne nowy „hymn” Saskiej Kępy pt. „Saska Kępa, nasza młodość”, który specjalnie z tej okazji napisał Marek Gaszyński, autor m.in. kultowego „Snu o Warszawie”. Muzykę skomponował Marcin Partyka.

Tegoroczny kiermasz artystyczny zorganizowany zostanie w ciągu całej ul. Paryskiej. Będzie tu można podziwiać i kupić prace znanych artystów i rzemieślników. Polecamy szczególnie Miasteczko Artystów na skrzyżowaniu ulic Paryskiej, Szczuczyńskiej i Meksykańskiej, gdzie królować będą twórcy z Saskiej Kępy.

Strefę gastronomiczną oraz namioty organizacji pozarządowych, Urzędu Dzielnicy, Tramwajów Warszawskich, Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego itp., znajdziecie Państwo na ul. Francuskiej.

Dziesięć dużych koncertów, jakie przygotowali organizatorzy – Urząd Dzielnicy Praga-Południe, Prom Kultury Saska Kępa i Centrum Promocji Kultury – odbędzie się na dwóch scenach: Małej (pomnik Osieckiej) i Dużej Scenie, która ustawiona zostanie po raz pierwszy na rondzie Wolframa przy Promie Kultury Saska Kępa.

Realizatorzy święta gwarantują liczne atrakcje muzyczne z udziałem blisko 50 młodych artystów oraz gwiazd: Magdy Umer, Stanisława Soyki, Natalii Sikory i Krzysztofa Tyńca. Młodzi bardowie śpiewać będą także wprost na ulicy, a na obu scenach posłuchać będzie można m.in. przebojów Beatlesów, piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Będzie można tańczyć w rytm starych rockandrollowych kawałków lub rozmarzyć się podczas koncertu poświęconego Julianowi Tuwimowi. Nie zabraknie oczywiście naszych szkolnych artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności na Dużej Scenie już od godz. 14.00.

Na Dużej Scenie, o godz. 20.00, odbędzie się koncert gwiazdy tegorocznego święta – zespołu Lady Pank!

A dla wytrwałych przygotowano w Promie Kultury specjalny nocny koncert piosenek Kaliny Jędrusik „Bo we mnie jest seks”.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Pożyteczne informacje:
Przez cały czas trwania imprezy przejezdne będą ulice Walecznych i Zwycięzców.

Zabierz auto!
Prosimy posiadaczy samochodów, parkujących na wymienionym ciągu ulic, o usunięcie aut do godz. 19.00 w dniu 26 maja. Po tym terminie auta będą usuwane.

Nie wyjedziesz!
Informujemy posiadaczy aut, parkujących na posesjach wzdłuż ulic Francuskiej i Paryskiej, że nie będą mogli wyjechać z nich w przeddzień i w dniu trwania imprezy, czyli od 26 maja, godz. 19.00 do północy 27 maja.

Szczegółowe informacje dotyczące scenariusza imprezy znajdą Państwo w okolicznościowych ulotkach oraz wydaniu specjalnym gazety „DZIELNICA.pragapld”, które dostępne będą w dniu święta.