Zajęcia trwające 3 godziny.
Koszt uczestnictwa: 150 zł. za miesiąc.

Materiały we własnym zakresie po uzgodnieniu z Instruktorem.

zapisz się button

Podstawy malarstwa sakralnego to zajęcia skierowane do osób, które pragną wzbogacić swoje doświadczenie
malarskie o umiejętność stworzenia obrazu sakralnego, na potrzeby własne, swojego zacisza domowego.
Kurs zaczniemy od namalowania „Chusty św. Weroniki.” Technika wykorzystywana na zajęciach: olejna , akrylowa (do wyboru). Malujemy na odpowiednio przygotowanej deseczce. Pędzle szersze do tła i mniejsze do szczegółów (min. 3- plus jeden do rozrabiania koloru). Będą potrzebne następujące kolory: biel cynkowa, czerń, czerwień cynober, ochra żółta, błękit pruski, błękit kobaltowy jasny, ochra czerwona, brąz van dycka. Ponadto będziemy potrzebować blok a 4, ołówek 2b, gumka do ścierania (nie chlebowa) aby stworzyć projekt naszego obrazu sakralnego.
Przed każdymi zajęciami będzie krótkie wprowadzenie teoretyczne w zagadnienia malarstwa sakralnego w kontekście zadanego tematu.
Maksymalna wielkość grupy- 8 osób.

Prowadzenie: Michał Szwarc

Absolwent ASP w Warszawie. Dyplom z malarstwa sztalugowego i litografii obroniony w 2008r.
Przez wiele lat prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa ikonograficznego. Bierze udział w wielu wystawach malarstwa
w kraju i za granicą. Od 2018r. interesuje się ceramiką Azji i starożytnej/średniowiecznej europy. Zaczyna pracować w japońskiej technice «kurinuki«, „ta minimalistyczna tradycja ceramiki pozwala pracować wszędzie, również w podróży”. Eksperymentuje z alternatywnymi sposobami wypału gliny.
Zainteresowania Azją również ocierają się o sztukę farbowania tkanin i malowania tuszem. Są to proste techniki, które mogą zainteresować wszystkich swoją prostotą i ponadczasową estetyką.

Malarstwo sakralne