MUZYCZNY DOMEK zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia na ZAJĘCIA MUZYCZNEGO PRZEDSZKOLA 
w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 (sala taneczna, poziom -1)

Rozpoczęcie zajęć: 11 września 2023 r.

ZAPISY: 603-519-469, info@muzycznydomek.pl
Karnet za zajęcia 45-minutowe – 160 zł. za miesiąc (4 zajęcia)

Poniedziałki:
16:00-16:45 – dzieci w wieku 3-4 lat
16:50-17:35 – dzieci w wieku 5-6 lat

Dzieci wchodzą w świat muzyki i poznają podstawowe zagadnienia muzyczne poprzez zabawę i kontakt z muzyką improwizowaną na żywo oraz muzyką klasyczną. Uczą się i rozwijają pod względem muzycznym, ruchowym, intelektualnym, emocjonalnym, estetycznym i społecznym.

Na zajęciach śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach perkusyjnych, kolorowych bumbum rurkach i cymbałkach. Wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe, słuchowe, rytmiczne i głosowe do muzyki improwizowanej na pianinie przez nauczyciela.

Dzieci biorą udział w układach tanecznych (do piosenek lub tańców ludowych), układach przestrzenno – ruchowych, zabawach inscenizacyjnych i zabawach tematycznych z zadaniami aktorskimi. Duży nacisk stawiamy na improwizację. Dzieci są twórcami i odtwórcami zarówno w ruchu, mowie, śpiewie, jak i w grze na instrumentach.

Do zabaw i zadań muzycznych wykorzystujemy: woreczki, piłki, obręcze, tarcze, skakanki (sznurki), zwiewne apaszki, szarfy.

Zajęcia są prowadzone w oparciu o współczesne metody wychowania muzycznego: Emila Jaques-Dalcroze’a – szwajcarskiego kompozytora i pedagoga, twórcy metody wychowania muzycznego – rytmiki, Carla Orffa – niemieckiego kompozytora („Carmina Burana”) i pedagoga, a także B. Strauss, W. Sherborne, E. E. Gordona, R. Labana, S. Suzuki, oraz własne doświadczenia nauczyciela inspirowane pracą z dziećmi.


INSTRUKTORKA: MONIKA TARNOGRODZKA

Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi, prowadząc różnego rodzaju zajęcia i warsztaty muzyczne. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Warszawie w klasie fortepianu. Naukę muzyki kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. im. J. Elsnera na kierunku Rytmika, a następnie ukończyła z wyróżnieniem studia muzyczne na Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytecie Muzycznym) im. F. Chopina w Warszawie, na kierunku Wychowanie Muzyczne, w zakresie Rytmiki.

Uczy przede wszystkim rytmiki, ale także wszelkich aktywności związanych z muzyką, ruchem oraz gry na fortepianie. W pracy z dziećmi najbardziej ceni wzajemne oddziaływanie i inspirację. Muzyka, która towarzyszy jej od dzieciństwa, jest jej pasją i sposobem na życie.

Muzyczne Przedszkole