W mojej pracowni malarstwa i rysunku można poznać większość podstawowych technik rysunku i malarstwa.

Pracujemy z martwą naturą i modelem. W martwej naturze często pojawia się obok typowych przedmiotów martwej natury jak dzbanki, butelki – element  żywy np.  sezonowe kwiaty, zielone gałązki. bukiety  etc.  

Przez większość czasu pracujemy wykorzystując techniki: malarstwo olejne i akrylowe. Prace malarskie realizujemy na ogół w trakcie  trzech lub czterech posiedzeń. Staram się nauczyć  moich uczniów podejścia kolorystycznego do motywu malarskiego. Preferuję impresyjne, kolorystyczne rozwiązania. Uczę jak poprzez kolor, który jest najważniejszy w  obrazie, dochodzić do formy. Często zapraszam do pozowania modela lub modelkę. Kolorowy strój modela  stwarza ciekawy nastrój i  ułatwia poszukiwania kolorystyczne  na płótnie. Pokazuję na zajęciach i wyjaśniam jak zakomponować obraz, aby był harmonijny i zrównoważony. Mówię o technikach mieszania farb. Uczę w praktyce- konkretnie na palecie co zrobić, aby uzyskać pożądany kolor. Pracujemy na płótnach i zagruntowanych kartonach. Podchodzę indywidualnie do każdego uczestnika bez względu na to jaki jest poziom zaawansowania. Do pracowni może więc przyjść zarówno ktoś kto dopiero zaczyna i już osoba zaawansowana.

W przypadku rysunku uczymy się rysować węglem i miękkim ołówkiem. Pokazuje zasady kompozycji i perspektywy  rysunku. W programie pracowni jest też praca dowolna. Jest to interpretacja własnego lub dowolnie wybranego zdjęcia w abstrakcyjny sposób. Powstają prace, które kształtują naszą wyobraźnię  abstrakcyjną. Możemy  zastosować inne narzędzia niż pędzle np. szpachelki. Eksperymentujemy z odciskaniem rożnych struktur i faktur. Tworzymy zaskakujące kompozycje malarskie.  Jeśli uczestnik zajęć chce wykonać kopię zdjęcia lub  pastisz dowolnego obrazu pomagam w tym indywidualnie.

Rozpoczęcie zapisów: wrzesień 2023 r.
Rozpoczęcie zajęć: październik 2023 r.
Zajęcia trwają 3 godziny.
Koszt uczestnictwa: 150 zł. za miesiąc.

Materiały we własnym zakresie po uzgodnieniu z instruktorką.
Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 17:30-20:30.
Spotkania raz w tygodniu. Grupy do 8 osób.

zapisz się button

Instruktorka: dr Jolanta Caban
Artysta malarz, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, członek ZPAP, stypendystka MKiS w 1990 roku, stypendium Rządu Francuskiego – studia w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier, laureatka drugiej nagrody w konkursie malarskim Renneissance -Montfort Aumary-1991 roku, pierwszej nagrody w konkursie malarskim ZADRA -Warszawa-grudzien-2011r. Doktorat na kierunku sztuki piękne obroniony na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zapisy przez: strefazajec.pl

Pracownia malarstwa i portretu