W czasie warsztatów zgłębimy technikę lepienia ceramiki w samych rękach lub wyżłabiania 'kurinuki’. Prostota pracy przemawia z całą siłą, dodatkowo warsztat ceramiczny można zabrać w plener lub trzymać w szafce i pracować w domu, kiedy przyjdzie ochota. Minimalistyczne podejście do tematu jest jednocześnie bardzo mobilne i skierowane do wszystkich. Warsztat mieści się w jednym pudełku. Nie trzeba koniecznie posiadać specjalnej  przestrzeni, pracowni aby zacząć przygodę z ceramiką. 2 spotkania każde trwające 3 godziny.
Spotkania raz w tygodniu.
Koszt uczestnictwa: 
240 zł za 6-godzinny kurs.
Materiały w cenie warsztatów.

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 18:00-21:00.
Termin rozpoczęcia zostanie ustalony po zebraniu się minimum 6 osób.
Maksymalna wielkość grupy- 8 osób.

Prowadzenie: Michał Szwarc

Absolwent ASP w Warszawie. Dyplom z malarstwa sztalugowego i litografii obroniony w 2008r.
Przez wiele lat prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa ikonograficznego. Bierze udział w wielu wystawach malarstwa
w kraju i za granicą. Od 2018r. interesuje się ceramiką Azji i starożytnej/średniowiecznej europy. Zaczyna pracować w japońskiej technice «kurinuki«, „ta minimalistyczna tradycja ceramiki pozwala pracować wszędzie, również w podróży”. Eksperymentuje z alternatywnymi sposobami wypału gliny.
Zainteresowania Azją również ocierają się o sztukę farbowania tkanin i malowania tuszem. Są to proste techniki, które mogą zainteresować wszystkich swoją prostotą i ponadczasową estetyką.


Zapisy: www.strefazajec.pl

Kurs ceramiki dla dorosłych