Teatr N.O.R.A. (Nadwiślańskie Oddziały Rezerw Artystycznych) istnieje w XCVI Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie od września 2000 roku. Jego artyści rekrutują się z uczniów klas artystycznych szkoły.

Od samego początku Teatr ściśle współpracuje z Centrum Promocji Kultury Pragi-Południe, scenie którego wystawia wszystkie swoje premiery. Bierze też czynny udział w życiu kulturalnym dzielnicy występując na takich imprezach jak Dni Gocławia, Pragnienie Czytania, Południowo-Praskie Prezentacje, Senioralia, Choinka na Placu Szembeka czy Święto Saskiej Kępy.

W repertuarze Teatru dominuje twórczość patronki szkoły, Agnieszki Osieckiej, której piosenki młodzi artyści śpiewają solo, w duetach, ansamblach, a nawet chóralnie przy każdej możliwej okazji. Ponadto można usłyszeć w ich wykonaniu Światowe Evergreeny, Największe Przeboje Musicalowe, Piosenki Francuskie lub Pieśni Świąteczne i Noworoczne.

Teatrowi nieobcy jest również repertuar dramatyczny. Na afiszach NORY pojawiały się takie tytuły jak: „Mały Książę”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Dziób w dziób”, „Sceny z życia smoków”, „Listy śpiewające”, „Rany Julek”, „Dzicy lokatorzy”, „Gore gwiazda”, „Angele Dei” i inne.

Od początku Teatr prowadzą aktor Krzysztof Konrad i muzyk Borys Somerschaf. Obaj prowadzą także inne projekty artystyczne w Centrum Promocji Kultury Pragi-Południe.