Otwarcie wystawy Grupy”FUZJA WYOBRAŹNI”:

wernisaż 26.04.2024 / piątek / godz. 19:00

wystawa czynna do 14.05.2024

/wstęp wolny/

„Fuzja Wyobraźni” to grupa malarzy i malarek z różnych części Polski, skupionych wokół szeroko pojętej sztuki surrealistycznej. Naszym wspólnym celem jest ukazywanie ciekawej i skłaniającej do refleksji twórczości, która jest jednocześnie przystępna dla odbiorcy.

Twórczość „Fuzji” charakteryzuje różnorodność poruszanych tematów. Prace stanowią przekrój malarstwa surrealistycznego, od przedstawień wpisujących się w nurt fantasy, czy realizmu magicznego poprzez nawiązania do nauki lub science-fiction, do stylistyki gotyckiej aż po prace
ekspresyjne, balansujące na pograniczu abstrakcji. W naszych obrazach znane motywy malarskie przeplatają się z popkulturą, a dialog osobowości, konwencji oraz stylów, pozwala uzyskać nowe zaskakujące efekty ekspozycyjne.

Obrazy grupy są przede wszystkim zapiskami snów, wspomnień i wizji z podświadomości twórców, powidokami wyobrażonych światów.
Eksplorując współczesne środki wyrazu, niekiedy wzbogacamy wystawy wielkoformatowymi reprodukcjami prac czy instalacjami wideo, zapraszając widza do zagłębienia się w proces twórczy i wejście w konkretny obraz. 

Skład „Fuzji Wyobraźni”: 

– Anna Pietruś-Bral

– Diana Żarów

– Justyna Koziczak

– Katarzyna Spychalska

– Krzysztof Polaczenko

– Monika Krzymińska-Śluborska

– Paweł Sadowski

i gościnnie na tej wystawie Katarzyna Jaczun.

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

„FUZJA WYOBRAŹNI” – wystawa realizmu magicznego