23 kwietnia 2024 (wtorek)
godz. 19.00
bilety: 10 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL: https://bilety.io/LBe6L


Kup Bilet On-Line

Koncert pt. „ODDECH” – świeżo napisane i jeszcze niepublikowane piosenki Joanny Kondrat i Marcina Olaka. Muzyka od jazzmana. Z dobrą frazą. Ale bez jazzu. Teksty od ambitnej tekściarki, przy okazji – autorki kampanii społecznych z głębokim przesłaniem. Ale bez szerokich metafor. Utwory głównie o miłości. Świadomym życiu. Lekko. Ale jak na artystów z imponującym doświadczeniem muzycznym, gromadzonym na największych scenach w Polsce przystało – ambitnie.

Joanna Kondrat wygrała największe festiwale piosenki studenckiej. Finałem pasma kilkudziesięciu sukcesów festiwalowych, było zdobycie Grand Prix Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i nagrody specjalnej radiowej Trójki. Do konkursu nominował ją Marek Niedźwiecki, który zresztą rekomendował jej płyty i zaprosił ją do współtworzenia własnych składanek. Współpracowała z Filharmonią Łódzką, współtworząc z Maciejem Tubisem projekt Chopin. Powroty. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Spotkaniach Poetyckich.
Wydała 3 autorskie płyty. Jest twórczynią największych kampanii społecznych dedykowanych poszerzaniu świadomości zdrowia psychicznego i przeciwdziałaniu przemocy.

Marcin Olak – gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk improwizujący i eksperymentujący, nauczyciel, śpiewak i autor piosenek. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną.
Na koncercie wystąpią w składzie: Joanna Kondrat – wokal, przeszkadzajki, Marcin Olak – gitary i Macieja Szczyciński – kontrabas.

Koncert pt. „Oddech” / Joanna Kondrat i Marcin Olak