10 marca 2024 (niedziela)
godz. 18.00
bilety: 15 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL: https://bilety.io/gYCI2


Kup Bilet On-Line

Koncert zespołu „Nata i Evgeny”. Porywająca, nastrojowa muzyczna podróż, w którą zabiera słuchaczy emocjonalny śpiew i gra na szofarze, wespół z gitarą akustyczną i subtelną elektroniką.

Skład:
Nata – wokal, teksty, perkusja, szofar, whistle
Evgeny – kompozytor, gitara, elektronika

Nata i Evgeny to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie ich ścieżki twórcze skrzyżowały się w 2012 roku. Ich projekt muzyczny powstał z myślą o stworzeniu niepowtarzalnego brzmienia poprzez połączenie tradycyjnego wykonania szofaru z nowatorskim wykorzystaniem gitary klasycznej i efektów elektronicznych. Projekt ten, pisząc własną muzykę, tworząc własny, niepowtarzalny styl i nieustannie eksperymentując z formami występów na żywo, nieustannie zaskakuje swoich słuchaczy nie tylko w całej Europie, ale i na całym świecie. Duet nieustannie eksperymentuje z formami performatywnymi charakterystycznymi dla koncertów na żywo. Koncerty te cieszyły się dużym powodzeniem zarówno na dużych scenach europejskich festiwal, a także na kameralnych scenach teatrów.

– Uznając godne uwagi podejście do tworzenia nowej muzyki, Nata i Evgeny w 2020 roku otrzymali Nagrodę „ Kultura Na Wynos” Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, a w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania. 
– W 2021 roku ich muzyka pojawiła się w radiu, a ich single były emitowane w radiu w Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii, Włoszech, Szwecji, Holandii, Polsce, w tym jeden z ich utworów trafił na TOP 10 „Song of the Year” (N:3, LOVE NEVER FAILS) w Stanach Zjednoczonych. 
– Zostali również ZWYCIĘZCAMI w kategorii „2021 CFAB DUO OR GROUP OF THE YEAR HONOREE” (Uhonorowany tytułem DUO/ GRUPA ROKU CFAB 2021) w Stanach Zjednoczonych .
– W 2022 ich utwór znalazł się na TOP #20 na „The Grey Eagle Radio Show” (USA) w ocenie za pół roku 
– Od czerwca 2023 ich debiutancki album „SHINE MADE IN POLAND” miał premierę w serwisach streamingowych, a w lipcu 2023 został nominowany na PŁYTĘ TYGODNIA w Radio SOK w Polsce. Od listopada 2023 ich piosenka „I Sweep Away”  znajduje się na liście TOP -10 Radia Centrum 11.

🟢 SPOTIFY

🔵 DISTROKID

SHINE Made in Poland by Nata & Evgeny – DistroKid

WIDEO:

SHINE

I SWEEP AWAY

DANCE AGAIN

LIFE (Haim)

SHIR HADASH (Nowa Pieśń)

TKANIE (Tworzenie) PRZESTRZENI (niesamowita muzyka szofaru)

YOU KEEP ME ALIVE

TAKE AND FLY

YOM YESHUA

Koncert zespołu NATA i EVGENY