13 maja 2023 (sobota)
godz. 17:30
/wstęp wolny/


NOC MUZEÓW w CePeKa:
17.30 – Wernisaż wystawy „Concrete words” autorstwa Juliusza Erazma Bolka. Wystawa poezji konkretnej. Prace będzie można obejrzeć do 30 maja. Juliusz Erazm Bolek – pisarz, Laureat Nagrody X „Światowego Dnia Poezji” ustanowionego przez UNESCO za oryginalną twórczość i niekonwencjonalne sposoby jej prezentacji oraz innych prestiżowych nagród literackich. Jeden z najbardziej znanych twórców poezji konkretnej. Autor nagradzanych książek i wielu wystaw w całej Europie.

20.00 – „Radosno-hałaśliwy” kolektyw Loża Masorza, czyli: Tajna organizacja, której nawet członkowie nie domyślają się istnienia itd. etc. Livebanda stara się łączyć się, co inksze elementy: chóry, skrecze, solówki, zwrotki, rymy, rytmy, beatboxy, poezyje etc. etc. – ku ujarzmieniu jednego dupnego miuzikalu…

**********************************************************************

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zapraszają do odwiedzenia w Noc Muzeów słynnego gabinetu z filmu „Miś” Stanisława Barei. To właśnie w pokoju w budynku Stadionu „Podskarbińska” swój gabinet miał Prezes Klubu Sportowego „Tęcza” – Ryszard Ochódzki. W gabinecie można obejrzeć m.in. słynną szafę i inne rekwizyty, które zostały przez obiekt wypożyczone do filmu. To w tym miejscu niezapomniane “Łubu dubu…“ wyśpiewał trener II klasy Wacław Jarząbek.
Zobacz też, jak wiele zmieniło się na Stadionie „Podskarbińska”, wykonaj rzut dyskiem i oszczepem made in USRR oraz poznaj historię obiektu. To wyjątkowa okazja zobaczyć, jak udało się zachować na mapie Dzielnicy Praga-Południe miejsce z niepowtarzalnym charakterem, tak silnie związanym z historią polskiej kinematografii.
Zapraszamy w Noc Muzeów – 13.05.2023 roku od godz. 19.00 do godz. 1.00.
Adres: Stadion „Podskarbińska”, budynek administracyjny, I piętro, ul. Chrzanowskiego 23.

NOC MUZEÓW w CePeKa!!!