27 stycznia 2022 (czwartek)
godz. 19.00
bilety: 20 zł do nabycia w CePeK od 5 stycznia


Kabaret Filip z Konopi Filipa Borowskiego i Jego Goście.
Bilety: 20 zł dostępne w CePeK od 5 stycznia.

Danuta Mizgalska swoją drogę artystyczną rozpoczęła w latach 70′. Urodziła się w Poznaniu. gdzie mieszka do dziś. Zadebiutowała na deskach obecnej „Sceny na Piętrze „w śpiewogrze pt. „Parady” Potockiego. Współpracę z Estradą Poznańską rozpoczęła w 1971 r uczęszczając do Studium Sztuki Estradowej pod kierownictwem Jerzego Miliana i emisji głosu pod okiem prof. K. Urbanowicza. Po ukończeniu rozpoczęła samodzielną pracę estradową. W 1978 roku w Studiu radiowym w Katowicach z orkiestrą pod dyr. Jerzego Miliana nagrała swoją pierwszą piosenkę pt. „Nasz uśmiech losu”, która stała się przebojem popularnej wówczas audycji „Lata z Radiem „. Potem były kolejne nagrania, które zdobywały wysokie notowania na listach przebojów. Dużo koncertowała, występowała z orkiestrami Jerzego Miliana, Stefana Rachonia, Henryka Debicha W 1983 roku nagrała dwa recitale telewizyjne w reż. Anny Minkiewicz pt „Dziewczyna taka jak inne” i „Uśmiech losu”. Oklaskiwano ją też za granicą: Niemczech, Rosji, Ukrainie, Azerbejdżanie, Kazachstanie, USA, Japonii i Kanadzie. Pod koniec lat 90′ wycofała się na długie lata z działalności estradowej. Od kilku lat znowu powodzeniem koncertuje. Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia Pogoda jak i na Radiowych Stacjach lokalnych. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. Pisali dla niej: Jarosław Kukulski, Andrzej Ellmann, Janusz Piątkowski, Jerzy Milian, Ryszard Kniat, Henryk Krzeszowiec, Sławomir Sokołowski, Aleksander Nowacki, Andrzej Sobczak, Andrzej Kosmala, Andrzej Jastrzębiec Kozłowski, Janusz Wegiera, Jacek Bukowski, Leszek Konopiński i inni. Jej największe przeboje: „Nasz uśmiech losu”, „Dziewczyna taka jak ja”, „Może ja może Ty”, „Okruchy wspomnień”, „Weź mój cały świat”, „Trzeci rok”, „Tylko jeden dom” czyli „Casablanka” i inne.

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku „Krainy Łagodności” i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Laureat wielu prestiżowych festiwali, m.in. I nagroda na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagroda indywidualna za studencki Przebój Lata ’76 „Samba Sikoreczka”.
Przez lata współpracował z kabaretem Janusza Rewińskiego „Rewa śpiewa” lansując przebój „Stary star” oraz z kabaretem Bronisława Opałko „Genowefa Pigwa”. Od 1999 do 2006r. na stałe współpracował z panią Hanką Bielicką, prowadząc kabaretony pt.”Wizyta starszej Hani” na terenie całego kraju w Domach Kultury i w plenerach – często emitowane przez Program 2 TVP.

Ponadto wystąpią: Anna Maria Adamiak, Grzegorz Maraszek i Piotr Schmidt.

Na chwilę wpadnie znakomity autor i kompozytor Marcin Styczeń, który zdobywa coraz większe grono wielbicieli w całej Polsce.

Noworoczny Kabaret „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego