5 września 2023 (wtorek)
godz. 18.30
wstęp wolny


OKIEM FOTOGRAFA: Twarzą w twarz / Grzegorz Krzyżewski.

Gościem wrześniowego spotkania Okiem Fotografa będzie Grzegorz Krzyżewski, z którym już się spotkaliśmy, ale online – w roku 2022 zaprezentował nam swoje niesztampowe zdjęcia naukowców i nauki. Spotkanie można obejrzeć na kanale Okiem Fotografa online.
Ale Grzegorz regularnie uwiecznia także inne tematy, np. architekturę czy portrety, jest świetnym i bardzo aktywnym fotoreporterem. I tym razem spotkamy się „twarzą w twarz” z politykami w jego indywidualnej interpretacji.

Grzegorz Krzyżewski – rocznik 1979, fotoreporter prasowy, popularyzator nauk ścisłych, miłośnik fotografii ulicznej. Jest fotografem miesiąca Szerokiego Kadru (najważniejszego opiniotwórczego medium fotograficznego w Polsce), autorem zdjęcia roku portalu fotoferia (największego w tej części Europy portalu fotograficznego), autorem albumu, który marszałek senatu Tomasz Grodzki wręczył papieżowi Franciszkowi podczas audiencji.
W odróżnieniu od wielu kolegów fotoreporterów, którzy poszukują w pracy adrenaliny wynikającej z charakteru wydarzeń – jego konikiem są dopracowane zdjęcia z pogranicza fotoreportażu i portretu. Lubi kadrami łączyć często nieoczywiste elementy przestrzeni, które świetnie dopełniają opowieść o wydarzeniu albo człowieku. Jest to też odpowiedź na pytanie, które zadał sobie na początku przygody z fotografią: co chciałby robić…

Strony internetowe gościa: https://indywidualista.com.pl https://www.facebook.com/indywidualistacom
Zapis spotkania online z Grzegorzem z 2022 roku: https://www.youtube.com/watch?v=Nuq9M0x5DBk

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Organizator: Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, Warszawa
Patroni: PTTK – Oddział Warszawski https://warszawski.pttk.pl/
Fotokursownia Irka Graffa Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. www.fotokursownia.com

OKIEM FOTOGRAFA: Twarzą w twarz / Grzegorz Krzyżewski