28 października 2022 (piątek)
godz. 19.00
wstęp wolny


Jubileuszowy, 50. „PRASKI BLUES”.
Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa.
Jak przystało na jubileuszową edycję, udało mi się zapewnić wyjątkową obsadę. Tym razem wystąpi amerykański gitarzysta i wokalista MIKE GREENE z Zespołem.

Mike Greene to autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej „St. Louis Blues” na pianinie.
Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać na gitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna. We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał do 1993 roku setki koncertów. Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting, w warszawskiej Dekadzie i wielu innych miejscach.
Ale Polskie koneksje Mike’a na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. W 2019 roku zagrał w Kijowie, na największym festiwalu bluesowym na Ukrainie. Potem udał się w 10-cio dniową trasę koncertową po Polsce. Z artystą wystąpi fantastyczny zespół złożony ze znanych i uznanych muzyków. Na gitarze zagra Jacek Jaguś, na basie Jean Louis Brazzi, a na perkusji Przemek Cioch. Po koncercie zaprosimy muzyków i Państwa na tradycyjny jam session, który może być tym razem wyjątkowy…

Koncert i jam session poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Praski Blues: MIKE GREENE z Zespołem