Na zajęciach będziemy konfrontować się z dziełem lub kilkoma dziełami danego Artysty i inspiracji do Niego i do nich będziemy kreować własną wizję tematu danego dzieła. Na niektórych zajęciach od czasu do czasu zaprosimy modela (dodatkowa opłata). Będziemy także inspirować się fotografią.
Techniki planowane na zajęciach: węgiel, pastel, tusz, malarstwo akwarelowe, gwasz, akryl, tempera, olej, grafika- linoryt, suchoryt, kolograf i techniki łączone.
Zajęcia stwarzają możliwość rozwoju swoich twórczych zdolności i poprzez zabawę dialogu z Mistrzami również naukę Historii Sztuki.

Zajęcia trwają 3 godziny.
Koszt uczestnictwa:  150 zł. za miesiąc.

Materiały we własnym zakresie po konsultacji z instruktorką.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17:00-20:00.

Spotkania raz w tygodniu. Grupy do 8 osób.

zapisz się button

Instruktorka: mgr Kinga Pawełska
Artysta plastyk, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Daleka kuzynka Witkacego po kądzieli, obdarzona talentami plastycznymi, które rozwijała na PWSSP w Poznaniu (dyplom 1993 rok) oraz na ASP w Krakowie (studia podyplomowe ukończone z wyróżnieniem w 2005 roku). Inspiruje się dawną sztuką Japonii, sztuką sakralną i tańcem.

Ostatnio realizuje projekt wielowymiarowy w spektaklu ,”Chopin-Boznańska, czyli Sztuka Ukojeniem” razem z Thuy Melissa Dao w Saloniku Chopina, gdzie wciela się w rolę malarki przełomu wieków, Olgi Boznańskiej malując w trakcie obraz, grając i tańcząc.
Wszystkie muzy ciągną Ją za włosy, więc uczestnicy zajęć mogą na tym skorzystać próbując swojej ekspresji w różnych dziedzinach. Na pewno nie będzie nudno, bo zawsze można poznać nową technikę i odkryć nieznane możliwości…

Wykłady o sztuce Facebook: Krynka Cortez-ArsKinga


Zapisy: strefazajec.pl

Pracownia malarskich inspiracji