9 maja 2023 (wtorek)
godz. 18:30
wstęp wolny

Okiem Fotografa – Dariusz Osiak: Historia i lotnictwo

W maju w cyklu Okiem Fotografa naszym gościem będzie Dariusz Osiak, z którym zanurzymy się nieco w historii: obejrzymy zdjęcia prezentujące rekonstruktorów pieczołowicie odtwarzających dawne stroje, broń czy pojazdy, ale także całe wydarzenia, zwłaszcza bitwy z XIX i XX wieku. W drugiej części spotkania przeniesiemy się… nad ziemię, podziwiając świetne zdjęcia lotnicze. Dowiemy się, czym i jak się fotografuje obecnie maszyny cywilne, a jak wojskowe.

Dariusz Osiak
Fotografuje od kiedy pamięta, nie jest mi obcy widok ciemni fotograficznej, chociaż obecnie korzysta głównie z „jaśni” fotograficznej czyli oprogramowania w komputerze.
Tak pisze o swojej pasji: „Każdy temat wart jest fotografowania, jeżeli wyzwala pozytywne emocje, jednak szczególnym obszarem zainteresowań pozostaje rekonstrukcja historyczna oraz fotografia lotnicza. Czas spędzany z aparatem fotograficznym traktuję jako ucieczkę od zabiegania dnia codziennego i doskonały sposób na aktywny wypoczynek.”
Udziela się też w grupie fotograficznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej na Mazowszu, która organizuje spotkania, plenery, wystawy, konkursy.

Galeria autorska: https://www.facebook.com/ReenactmentPhotographer

Patroni: PTTK – Oddział Warszawskihttps://warszawski.pttk.pl/

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff.

Organizator: Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, www.cpk.art.pl

Partner: Fotokursownia Irka Graffa. Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. – www.fotokursownia.com

Okiem Fotografa – Dariusz Osiak: Historia i lotnictwo