7 grudnia 2021 (wtorek)
godz. 18:30
ON-LINE


OKIEM FOTOGRAFA ON-LINE – Artur Stankiewicz: Puls afrykańskiej natury

W czasie grudniowego spotkania zobaczymy zdjęcia z Botswany, Kenii, Tanzanii, Ugandy i Zimbabwe. Dowiemy się o wyzwaniach i technikach związanych z fotografią w Afryce. Poznamy niektóre gatunki zwierząt, jak również ekosystemy Serengeti, delty Okavango, lasów równikowych Ugandy czy parków narodowych Zimbabwe.
Naszym przewodnikiem będzie Artur Stankiewicz, który całkowicie poświęcił się pasji fotografowania dzikich zwierząt i przyrody, a w Afryce od lat spędza każdą wolną chwilę, pogłębiając wiedzę na temat lokalnych ekosystemów, zwierząt i ich zachowań. Jego podejście do fotografii cechuje empatia i głębokie umiłowanie do przyrody. Uwagę swoją skupia na zrozumieniu zwierząt, w swej pracy stara się pokazać intymne momenty ich życia, ukazać je w naturalnym środowisku, w warunkach i świetle uwydatniających piękno danego gatunku, ale również ekosystemu.
Fotografie Artura z Afryki można oglądać do połowy grudnia w Warszawie, na Pradze w Koneserze – jedną w plenerze na placu Konesera, a drogą w galerii w pasażu.

Artur Stankiewicz
Poprzez swoją fotografię i wyjazdy, wspiera rozmaite fundacje i inicjatywy ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Fotografie Artura Stankiewicza publikowane były w wielu polskich i zagranicznych poradnikach i książkach naukowych o ptakach, jak również w miesięcznikach poświęconych fotografii, takich jak „Foto Kurier”. Jego zdjęcia sprzedawane są z powodzeniem m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i w Polsce.Jego prace były wyróżniane w takich prestiżowych konkursach fotograficznych jak Siena International Photo (SIPA), Nature Photographer of the Year (NPOTY), BPOTY, APOY, Audubon, Monovisions, Memorial Maria Luisa czy MontPhoto.
Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody, okręgu dolnośląskiego od czasu powrotu do Polski czyli roku 2020.Artur organizuje fotograficzne safari i warsztaty do wybranych krajów Afryki gdzie uczestnicy mogą się spodziewać doznań nie osiągalnych na typowych, zbiorowych wyjazdach.

Strony i galerie internetowe autora:
https://www.facebook.com/arturstankiewiczphotography
https://www.facebook.com/wildencountersafaris
https://arturstankiewicz.com/

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff.

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonlineWydarzenie:
https://www.facebook.com/events/618736542701613

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy:
Centrum Promocji Kultury www.cpk.art.pl
Fotokursownia Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp. www.fotokursownia.com

Partnerzy:
Związek Polskich Fotografów Przyrody – stowarzyszenie zrzesza blisko pół tysiąca osób w 13 okręgach: https://www.zpfp.pl
Fundacja Nova Ars Poloniae – celem Fundacji jest promocja polskiej sztuki współczesnej i rodzimych artystów specjalizujących się w dziedzinach malarstwa, rzeźby, fotografii oraz sztuk audiowizualnych w Polsce i poza jej granicami: https://novaars.org/

OKIEM FOTOGRAFA ON-LINE: Plus afrykańskiej natury