Wernisaż
23 marca 2024 (sobota)
godz. 18:00
wstęp wolny

Wystawa czynna
25 marca – 15 kwietnia
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wystawa „W czasie i przestrzeni” / Daniel Truszkowski


O autorze:
Daniel Truszkowski zdobywał wiedzę plastyczną oraz poznawał wartości artystyczne i estetyczne dzieła sztuki pod kierunkiem profesor Marii i profesor Krystyny Dworak (autorek prac oświatowych z dziedziny plastyki wydawanych przez Ministerstwo Oświaty). Zajmuje się malarstwem olejnym i fotografią. Tworzy prace o różnorodnej tematyce stosując różne techniki. Organizuje i uczestniczy w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych organizowanych na terenie całego kraju i za granicą. Przynależność do grup twórczych i artystycznych to: Klub Twórczości Żar PZN gdzie był instruktorem grupy plastycznej, Mazowieckiego Towarzystwa Kultury pełniąc funkcję członka zarządu i przewodniczącego sekcji plastycznej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich pełniąc funkcję członka zarządu i rady artystycznej. Za działalność artystyczną otrzymał wyróżnienia i nagrody od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Pani mgr. Beata Karwowska:
ARTETERAPIA, pasja, hobby ma ogromne znaczenie dla budowania odporności psychicznej.
Gdy oddajemy się w pełni zajęciu, które lubimy: malujemy, śpiewamy, przesadzamy kwiaty itp. Stajemy się bardziej radośni, silniejsi i potrzebni.
Gdy przebywamy w środowisku zróżnicowanym pokoleniowo, zasilamy się wzajemnie energią i wymieniamy: siłą młodości i mądrością doświadczenia.
O tym przy okazji wernisażu opowie mgr. Beata Karwowska, zawodowo psycholog, mediator, trener komunikacji empatycznej, która prowadzi gabinet holistycznego wsparcia psychologicznego pod nazwą „Tak Po Prostu”.
O roli arteterapii dla utrzymania dobrej kondycji psychicznej. Nawiąże też do wagi podtrzymywania i pielęgnowania kontaktów międzypokoleniowych ze względu na Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w CePeKu.

Wystawa „W czasie i przestrzeni” / Daniel Truszkowski