Na zajęciach uczestnicy (dzieci: 7-12 lat) poznają różne techniki malarskie (akwarela, gwasz, tempera, akryl), rysunkowe (tusz i piórko, węgiel, grafit),łączone (kolaż, frotaż, asamblaż) oraz dekoracyjne (np. malarstwo z użyciem wosku). Przedmiotem rozwoju będzie twórcza wyobraźnia dzieci i możliwość jej urzeczywistniania w różnych technikach plastycznych. W oparciu o zadania plastyczne i tematy opisowe (literackie) będziemy doskonalić umiejętności manualne i sposoby realizacji dziecięcych pomysłów. Jak co roku będziemy brać udział w ciekawych konkursach, przygotowywać wystawy prac i najważniejsze: dobrze się bawić w atmosferze radości i akceptacji.

Rozpoczęcie zapisów: wrzesień 2023 r.
Rozpoczęcie zajęć: październik 2023 r.
Zajęcia trwają 1 godzinę i 30 minut.
Koszt uczestnictwa: 100 zł za miesiąc.

Składka na materiały: 50 zł (u instruktora) na 3 miesiące.Zajęcia odbywają się w:

  • poniedziałki w godz. 15:30-17:00 oraz 17:00-18:30 – Instruktorka: Agnieszka Karmowska


  • czwartki w godz. 16:00-17:30 – Instruktorka: Jolanta Caban-Mlącka


  • piątki w godz. 15:30-17:00 oraz 17:30-19:00 – Instruktor: Andrzej ZiomekSpotkania raz w tygodniu. Grupy do 8 osób.

Instruktorka: mgr Agnieszka Karmowska
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydziału Sztuk Pięknych kierunku artystyczno – pedagogicznego. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Pracowała jako grafik komputerowy w dużym wydawnictwie. Specjalizuje się w interdyscyplinarnych zajęciach dla dzieci.

Instruktorka: dr Jolanta Caban-Mlącka
Artysta malarz, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, członek ZPAP, stypendystka MKiS w 1990 roku, stypendium Rządu Francuskiego – studia w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier, laureatka drugiej nagrody w konkursie malarskim Renneissance -Montfort Aumary-1991 roku, pierwszej nagrody w konkursie malarskim ZADRA -Warszawa-grudzien-2011r. Doktorat na kierunku sztuki piękne obroniony na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Instruktor: mgr Andrzej Ziomek 
Pasjonat Sztuki, od ponad trzydziestu lat nieprzerwanie zafascynowany możliwościami  koloru, linii, formy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych i doświadczony pedagog, znajdujący radość w dzieleniu się swą wiedzą z dziećmi i młodzieżą. 

Zapisy przez: strefazajec.pl

Warsztaty plastyczne dla dzieci