Warsztat trwa dwa dni: sobotę i niedzielę w godz. 11:00-14:00 (6 godzin) lub poniedziałki 17:00-20:00.
Koszt: 180 zł. Materiały w cenie warsztatu.

zapisz się buttonZapisy rozpoczęte!

Batik jest starożytną techniką stosowaną w Indonezji, na Bali, na Javie. W Muzeum Azji i Pacyfiku można podziwiać tkaniny przeznaczone do ubiorów w tej technice.
Jest wiele współczesnych odmian batiku. My na warsztatach weekendowych zajmiemy się prostym batikiem, ograniczając kolory do kilku.
Na początku będziemy robić projekt 1:1.
Mile widziane by uczestnicy przyszli ze swoimi pomysłami- rysunkami, będą tez dostępne wydruki dla inspiracji.
Następnie przenosimy projekt na białą bawełnę i roztopionym woskiem z parafiną pokrywamy miejsca, które mają pozostać białe. Zanurzamy tkaninę w najjaśniejszym kolorze, suszymy a następnie pokrywamy miejsca, które chcemy zachować w danym kolorze i zanurzamy w ciemniejszym lub innym. Powtarzamy proces. Na koniec łamiemy tkaninę by uzyskać crackle i zanurzamy w najciemniejszym barwniku .Po wyschnięciu przeprasowujemy kilkakrotnie przez papiery, by uzyskać zdjęcie wosku z tkaniny.

Instruktorka: mgr Kinga Pawełska

Artysta plastyk, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Daleka kuzynka Witkacego po kądzieli, obdarzona talentami plastycznymi, które rozwijała na PWSSP w Poznaniu (dyplom 1993 rok) oraz na ASP w Krakowie (studia podyplomowe ukończone z wyróżnieniem w 2005 roku). Inspiruje się dawną sztuką Japonii, sztuką sakralną i tańcem.Ostatnio realizuje projekt wielowymiarowy w spektaklu ,”Chopin-Boznańska, czyli Sztuka Ukojeniem” razem z Thuy Melissa Dao w Saloniku Chopina, gdzie wciela się w rolę malarki przełomu wieków, Olgi Boznańskiej malując w trakcie obraz, grając i tańcząc.
Wszystkie muzy ciągną Ją za włosy, więc uczestnicy zajęć mogą na tym skorzystać próbując swojej ekspresji w różnych dziedzinach. Na pewno nie będzie nudno, bo zawsze można poznać nową technikę i odkryć nieznane możliwości… Wykłady o sztuce Facebook: Krynka Cortez-ArsKinga

Zapisy przez: strefazajec.pl

Spotkania z batikiem